Мустафа Джемілєв нагороджений медаллю Республіки Чехія «За заслуги у дипломатії»

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв нагороджений Республікою Чехія медаллю «За заслуги в дипломатії». Нагороду Мустафі Джемілєву від імені міністра закордонних справ Чеської Республіки Томаша Петршічека вручив посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула. Про це йдеться у повідомлені Посольства Чеської Республіки в Україні.

Міністр закордонних справ Томаш Петршічек нагородив представника «Європейської Солідарності» за надзвичайні зусилля в галузі охорони прав людини, яким він присвятив все своє життя. Оскільки цього року через пандемію міністр не зміг вручити нагороду особисто, тому її передав посол Чехії в Україні.

«У ці дні ми відзначаємо річницю початку окупації Криму, а 26 лютого ми будемо відзначати День опору окупації Криму і Севастополя. Зараз же я стою перед відомим та незламним борцем за свободу і права людини, який присвятив своє життя тому, аби він і його народ могли знову вільно дихати і повернутися в свої домівки, перед людиною, яка, незважаючи на всі страждання і жорстоке поводження з боку радянського режиму, не полишив своїх зусиль», – наголосив посол Радек Матула під час вручення медалі.

Міністр закордонних справ Чеської Республіки присуджує нагороду з 2019 року особам, які зробили внесок у захист прав людини та розвиток чеської дипломатії або відносин між Чеською Республікою та іншими країнами і міжнародними організаціями.

У 2018 році Мустафа Джемілєв також був удостоєний нагороди американського Національного фонду за демократію (NED).