Олексій Гончаренко: З такими темпами діючій владі на вакцинацію українців знадобиться 200 років

Якщо вакцинація українців буде тривати такими ж темпами, як зараз, то владі знадобиться 200 років, щоб щепити всіх. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко в програмі «Свобода слова» на ICTV.

«Я відкрив сайт міністерства охорони здоров’я? і тут цифра 3 тис. 141 людина отримали першу дозу на 28 лютого, це виходить десь по 600 людей на добу. Такими темпами на вакцинацію українців знадобиться 200 років. Ми будемо чекати 200 років? Тобто після того, як ми вакцинацію почали останніми в Європі, коли вже Зімбабве почало вакционуватися, тільки тоді до нас доїхала ця історія. А тепер такі темпи, які дають двісті років», – сказав Гончаренко.

Він також піддав критиці ситуацію з проведенням тестування населення.

«Друге питання – тести. Ви нам багато розповідали у Верховній Раді, що будемо робити 70 тисяч тестів на добу. Я відкрив цифру за 28 лютого – 23 тисячі тестів. Для порівняння, в Італії робиться в середньому 250 тисяч тестів на добу. Тому ми продовжуємо не робити тести, не робити вакцини і робити вигляд, що ми поборемо ковід?», – додав депутат.

«Ми тільки що почули, що у нас була швидкість 500 вакцин, зараз кажуть 1 тисячу 700. Міністр каже 10 тисяч на день. Значить рахуємо, 40 млн українців, треба 80%, значить 32 млн, щоб провакцинувалися, якщо буде у них таке бажання. 32 млн ділимо на 10 тисяч, виходить 3 тисячі 200, а нам ще треба помножити на два, бо вакцину треба ввести два рази – 6 тисяч 400 днів. Поділити цю цифру на 365, це 18 років. Тобто за темпами, на які, можливо, наш МОЗ вийде, бо поки вони в десять разів менше. Навіть якщо їм повірити, це займе 18 років», – зауважив Гончаренко.