Софія Федина заявила про політичний тиск на депутата Тернопільської облради від «Європейської Солідарності» Ігоря Леськіва

Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина звернулася до міністерства внутрішніх справ щодо політичного тиску на представника партії Ігоря Леськіва, якого звільнили з посади керівника Бучацького коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету за політично вмотивованим рішенням. Про це повідомила депутатка на брифінгу у Верховній Раді.

«Прошу розцінювати мій виступ як публічне депутатське звернення. Я звертаюся до міністерства внутрішніх справ звернути увагу на цю ситуацію, розібратися і донести до політичних опонентів «Європейської Солідарності», що політичний тиск є абсолютно неприпустимим», – заявила Софія Федина.

Вона розповіла про незаконне звільнення керівника Бучацького коледжу Поділького державного аграрно-технічного університету Ігоря Леськіва рішенням вченої ради від 23 грудня 2020 року. «Керівництво Подільського державного аграрно-технічного університету визнало роботу директора коледжу Ігоря Леськіва незадовільною та рекомендувало звільнити його з посади», – зауважила депутатка.

Представниця «Європейської Солідарності» зазначила, що рішення вченої ради університету, рішення наглядової ради університету, головою якої є Петро Гац, представник «Довіри», є політично вмотивованим.

«Все б, здавалося, в рамках законодавства. Проте реальність в тому, що цей коледж має одну із найкращих матеріально-технічних баз. Студенти надзвичайно задоволені керівником коледжу, викладацький склад так само одноголосно підтримує керівника коледжу Ігоря Леськіва. Результати навчання у цьому коледжі є більш ніж успішні, оскільки випускники отримують можливість далі навчатися не тільки у тернопільських ВНЗ, але мають прекрасні результати при вступі у ВНЗ по всій Україні», – підкреслила Софія Федина.

За її словами, Тернопільська обласна рада також оприлюднила звернення щодо політичних переслідувань і заявила, що звернення Ігоря Леськіва є незаконним, оскільки тут є конфлікт інтересів – особисті інтереси ректора Подільського державного аграрно-технічного університету Володимира Іванишина.

«Ми маємо відео і ми маємо фактаж, що Ігоря Леськіва переслідують саме за те, що він є членом «Європейської Солідарності», і систематичний тиск на нього розпочався від початку проведення місцевих виборів», – заявила Федина.

Вона розповіла, що Ігор Леськів став кандидатом від «Європейської Солідарності» і був повторно обраний депутатом Тернопільської обласної ради. Натомість ректор університету і його оточення підтримують партії «Слуга народу» і «Довіра».

«Неодноразово Ігоря Леськіва переконували вийти з «Європейської Солідарності» і вступити в іншу партію», – зазначила вона.