Ахтем Чийгоз: закликаємо Раду ухвалити закони на захист політичних прав кримськотатарського народу

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», колишній в’язень окупаційної влади в Криму Ахтем Чийгоз з трибуни закликав Верховну Раду ухвалити законопроекти, які спрямовані на захист політичних права кримськотатарського народу. Він також попросив вшанувати хвилиною мовчання пам’ять кримчан, які віддали свої життя за Україну.

«Рівно сім років тому за мирний пікет проти російських окупантів був викрадений, жорстоко закатований і вбитий Решат Аметов. Прошу вшанувати пам’ять наших героїв, які віддали життя за свою батьківщину, за Україну», – сказав Чизгоз.

«Росія, держава-терорист, намагається і далі зламати волю кримськотатарського народу і наших громадян- патріотів в Криму у боротьбі за свою волю, за свою батьківщину і Україну. Ми підтримуємо створення Кримської платформи, але наполягаємо на тому, що треба прийняти законопроекти, які направлені на захист політичних прав кримськотатарського народу. І це відповідальність наша з вами, нашого парламенту», – наголошує Ахтем Чийгоз

Він, зокрема, відзначив закони про корінні народи України та про статусу кримськотатарського народу.

«Треба щоб нарешті держава Україна ухвалила зміни до Конституції стосовно АРК. Це буде потужним сигналом для наших ворогів – Росії, це буде дуже потужним сигналом на підтримку наших громадян в Криму у своїй боротьбі. Це буде потужним сигналом для наших міжнародних партнерів. Як ви знаєте, 11 лютого Європарламент ухвалив резолюцію, де чітко вказав на зобов’язання нашої держави прийняти деякі законопроекти на захист кримськотатарського народу. Прошу вас поставитися до цього відповідально і нарешті поставити в цих питаннях крапку», – резюмує Ахтем Чийгоз.