Марія Іонова: «ЄС» вимагає змінити запобіжний захід Юлії Кузьменко і надати їй можливість зустрічатися з виборцями на Донеччині

«Європейська Солідарність» вимагатиме в суду змінити запобіжний захід кандидатці у 50-му окрузі Юлії Кузьменко і надати їй можливість зустрічатися з виборцями на окрузі. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова під час виступу в парламенті.

За її словами, Юлія Кузьменко стала на захист держави і Донбасу в 2014-му як волонтер і медик.

«Центральна виборча комісія зареєструвала відомого дитячого кардіохірурга, волонтерку і патріотку України Юлію Кузьменко кандидаткою в народні депутати від «Європейської Солідарності» у 50-му виборчому окрузі на Донеччині. Чому Юля? Наша команда дуже відповідально підходила до вибору кандидата по такому важливому округу. І Юля вона сама з окупованої Горлівки. Вона з Донбасу. Вона добре знає його характер і дуже любить цей край. Вона з перших днів війни прагнула допомогти армії і мирним жителям. Як волонтер десятки, сотні разів бувала на фронті і як дитячий медик вона надавала консультації дітям прифронтової зони», – сказала вона.

«Вона має рідкісну професію – дитячий кардіохірург. Вже рік вона не може ані оперувати, ані рятувати дітей, тому що її оголосили винною без суду і слідства. На брифінгу, де 100%-ий свій генпрокурор Рябошапка, президент Зеленський і міністр внутрішніх справ оголосили причетними до вбивства Павла Шеремета Юлю, Яну і Ріффа», – нагадала Іонова.

Народна депутатка наголосила, що висування Юлії Кузьменко у 50-му окрузі було ініціативою волонтерських і ветеранських організацій.

«До нашої політичної партії звернулися десятки волонтерських і ветеранських громадських організацій з ідеєю висунути Юлію Кузьменко як кандидатку саме від нашої політичної сили, і ми одразу це підтримали. Чому «Європейська Солідарність»? Тому що наша команда вже більше року системно чинить опір проросійському реваншу і політичним переслідуванням волонтерів, ветеранів і захисників України. Ми проти політичних репресій і вибіркового правосуддя нинішньої влади. За ці півтора роки ми неодноразово були в судах і судилищах, де сьогодні судять Ріффа, Стерненка, Юлю, Фортуну, і ми дякуємо тим політичним силам, які поряд», – наголосила Іонова.

«Ми дуже шкодуємо, що на цих судилищах інші демократичні сили мовчать і роблять вигляд, що не помічають політизації цих судових процесів і використання слідчих і силових органів для політичного тиску і репресій», – додала народна депутатка.

Марія Іонова підкреслила, що правоохоронці не звертають увагу на корупцію чинної влади, але переслідують тих, хто став на захист України у 2014-му.

«Чомусь ДБР, СБУ, поліцію не цікавить повернення корупційних схем в державні закупівлі, медичні непрозорі закупівлі. І їх також не цікавить, що колись успішні держпідприємства стали збитковими і ми бачимо, що олігархат підняв голову. Ворогами режиму Зеленського оголосили волонтерів, ветеранів і опозицію. Примітно дуже, що навіть заяву колишніх білоруських силовиків про причетність до вбивства Павла Шеремета не помічають», – сказала представниця «Європейської Солідарності».

Вона закликала всі політичні сили долучитися до «Європейської Солідарності» на суді 9 березня і вимагати зміни запобіжного заходу для Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко.

«Наступне судилище Юлі і Ріффа 9 березня. Ми всією фракцією будемо брати на поруки і Ріффа, і вимагаємо змінити запобіжний захід для Юлії, яка зараз на цілодобовому домашньому арешті, щоб вона могла здійснювати свою політичну діяльність і агітацію на Донбасі – на своєму окрузі», – сказала народна депутатка.

«Ми звертаємося до всіх фракцій, в тому числі до «Слуг народу», які усвідомлюють заполітизованість цієї справи, прийти на суд», – резюмувала Іонова.