Олексій Гончаренко: керівник ДБР визнав, що ним керують з Офісу президента Зеленського

Виконуючий обов’язки директора Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов зізнався на всю країну, що Бюро керують з Офісу президента Зеленського. Про це заявив народний депутата фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко з трибуни парламенту.

«Я поставив просте запитання виконуючому обов’язки директора ДБР – скільки разів йому дзвонив Зеленський, Єрмак, Смирнов, Татаров, і виконуючий обов’язки підтвердив, що він в контакті із заступником голови Офісу президента, який контролює правоохоронні органи», – наголосив Олексій Гончаренко.

«Ви маєте працювати незалежно, а не в координації з Офісом президента. Те, що ви нам сказали – ви на всю країну зізналися, хто насправді керує ДБР», – підкреслив депутат.

За його словами, за такою логікою Олексій Сухачов міг не приходити зі звітом до парламенту, а для доповіді «прислати сюди смартфон Татарова».

«Нам же Зеленський оголосив про те, що нас буде суд у смартфоні, так у нас і ДБР у смартфоні. Суд – у смартфоні Смирнова, ДБР – у смартфоні Татарова», – прокоментував представник «Європейської Солідарності».

«Державне бюро розслідувань перетворилося на Державне бюро переслідувань політичної опозиції до діючої влади. Ось вона – реальність. І з цим неможливо сперечатися», – заявив депутат.

Він зауважив: «Ми хотіли створити «українське ФБР», а створили «КДБР», яке знову працює за лекалами КДБ. І це реальність, яка є абсолютно неприйнятною».

Гончаренко також зазначив, що в.о. директора ДБР як колишньому офіцеру СБУ має бути соромно перед своїми колишніми колегами через «справу вагнерівців», яку готували українські спецслужби і реалізацію якої було зірвано, а тепер цю справу навіть не розслідують і не шукають винних – тих, хто зірвав затримання російських найманців, які вбивали українців на Донбасі.

«Злили і ніхто це не розслідує. І ви це не розслідуєте. Бурбу, очільника ГУР Міноборони позбавляють прикриття і держохорони. Навіщо? Щоб до нього дотягнулися російські спецслужби? Як ви на це дивитеся? І як ви дивитеся колегам в очі, що ви цього не розслідуєте?», – зауважив Олексій Гончаренко.

«Це катастрофа – те, що в нас відбувається. Повна деградація надзвичайно важливих інституцій, використання їх як засобів політичного впливу і тиску, і ручне управління з боку Офісу президента всім цим», – сказав політик.

Він наголосив, що президент Зеленський несе перосональну відповідальність за деградацію правоохоронної системи. «Приходьте сюди сам і відповідайте за своє ДБР, за свою Генеральну прокуратуру. Ви всі правоохоронні органи обсадили своїми друзями», – резюмує Гончаренко.