Іванна Климпуш-Цинцадзе: зовнішня політика уряду Зеленського – це політика мимрення

Недолугий жарт словацького прем’єра став можливим через те, що уряд Зеленського недолуго захищає національні інтереси. Про це сказала народа депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи журналістам недипломатичний жарт прем’єр-міністра Словаччини про «обіцянку Закарпаття» Росії в обмін на вакцину.

«Я вважаю, що такий недолугий і ганебний жарт словацького прем’єра пов’язаний з нашою зовнішньою політикою, політикою мимрення, коли ми дуже недолуго захищаємо свої національні інтереси, коли ми проявляємо надмірну гнучкість, яка призводить до того, що наші колеги і партнери думають, що ми перестали захищати свої національні інтереси», – сказала вона.

«Якщо ми протягом 2014-2019 років дуже активно працювали і добилися поваги до України, суб’єктності України в міжнародному просторі, серед цивілізованого світу, то сьогодні ми просто відчуваємо, як ми це втрачаємо. І це один з проявів цього», – додала Климпуш-Цинцадзе.

«Чому так сталося? Я думаю, що так собі мислить прем’єр Словаччини. Чому він собі не може дозволити жартів стосовно України, якщо українці обрали собі президента, який протягом всієї своєї розважальної кар’єри нахабно і зневажливо жартував про свою державу. Значить, українцям це, видно, подобається», – зауважила депутатка.

Климпуш – Цинцадзе вважає, що це є результат того, як Україна провадить свою зовнішню політику впродовж останнього часу. «До речі, я бачила реакцію твітом нашого міністра закордонних справ. Добре, що він зреагував, але мені здається, що такі речі, навіть жарти, якщо це жарт, а я сподіваюся, що було саме це, все-таки не обмежуються твіттовою реакцією. Я б вказала, що потрібно викликати посла Словаччини, пояснити, що це неприпустимо, а сама особисто побажала б прем’єр- міністру Словаччини зосередитися на вирішенні своєї урядової кризи, яку він спричинив через рішення закуповувати російську вакцину і зустрічі її з короваєм в аеропорту Братислави», – сказала депутатка.