Професійні та активні жінки ефективно розвивають нашу країну – депутатки «Європейської Солідарності»

«Європейська Солідарність» активно залучає професійних та активних жінок, які працюють на розвиток і своїх регіонів, і держави в цілому. Про це на брифінгу в парламенті розповіли народні депутатки фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз та Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами Ірини Фріз, березень в цивілізованих демократичних країнах є місяцем, коли розповідають про жіночі історії успіху, досягнення жінок, яких здобутків вони досягли і як змінили світ. З 1987 року у США, Австралії, Канаді, Великобританії та інших країнах ця ініціатива реалізується на постійній основі.

«У цьому році до цього долучилась і наша платформа «Безпека. Жінки. Мир» партії «Європейська Солідарність», а також Центр гендерної культури Харкова, який є активним провайдером необхідності гендерної рівності», – зазначила вона.

Депутатка розповіла, що чотири  роки назад також було започатковано ініціативу «Дзвін» на біржах провідних країн для привернення уваги бізнесу до необхідності гендерного рівноправ’я для жінок у просуванні бізнес кар’єри.

«Ця ініціатива не нова для України. Але ми вперше говоримо про неї з цієї трибуни, тому що парламент має також долучитися до цієї діяльності. Адже гендерні стереотипи заважають і викривляють поняття досягнень жінок в історії в сучасності», – сказала Ірина Фріз.

«Зменшення гендерної нерівності є одним із основних пріоритетів для цілей сталого розвитку на найближчий період. Тому ми маємо робити все для того, щоб довести підтримку жінок-лідерок серед правлячих кіл, бізнес-структур та інших регіональних форматів, які дозволяють жінці реалізувати себе», – переконана депутатка.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що світовий досвід показує, що рівність між чоловіками і жінками має не тільки ціннісний вимір, а й прагматичний. «Як уже було доведено великою кількістю різних досліджень вона стримує розвиток економіки. Якщо ми не використовуємо повноцінно потенціал жінок, то нерівність призводитиме і до бідності, і до відсталості країни», – зауважила депутатка. Вона нагадала, що в Україні понад 53% мешканців країни жінки.

Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що рік назад у парламенті був зареєстрований законопроект №3193, який пропонує включати в склад наглядових рад та органів правління державних підприємств, господарських товариств та державних банків як мінімум 40% осіб однієї статі.

За її словами, згідно досліджень компанії, де 30% і більше жінок беруть участь у їх управлінні, приблизно на 15% демонструють кращі економічні показники, ніж компанії, які управляються лише чоловіками.

«Сподіваємося, що ми будемо почуті, і протягом березня цей законопроект побачить залу Верховної Ради і буде розглянутий у першому читанні», – додала депутатка.

Вона також розповіла, що разом з іншими депутатками «Європейської Солідарності» працюють у всіх областях України над створенням та активною діяльністю жіночих крил партії. Зокрема, за її словами, на Харківщині, де територіальною організацією керує Ірина Фріз, таке жіноче крило вже працює і активно просуває свої ініціативи. «І на Закарпатті ми сьогодні оголошуємо також про створення такого жіночого крила партії. Я дуже тішуся, що до нашої політичної сили долучаються професійні, небайдужі, активні жінки, які розуміють, що сьогодні в країні потрібно змінювати ситуацію», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона позитивно оцінила схвалення урядом стратегії із боротьби з домашнім насильством та нагадала, що відповідну концепцію було розроблено попереднім урядом ще у 2018 році. Водночас вона підкреслила, що оцінювати ефективність виконання цієї стратегії можна буде після чіткого моніторингу результатів.