Марія Іонова: Ситуація на Донбасі загострюється, російські бойовики зміцнюють позиції

Ситуація на Донбасі загострюється, кількість порушень режиму тиші збільшується. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова, яка перебуває на Донечині, в коментарі Прямому.

«Ситуація продовжує бути напруженою, ми не можемо говорити, що був якийсь день без порушення режиму тиші на Донбасі. Навіть за інформацією штабу ООС, який підраховує обстріли, у лютому сталося вже 180 порушень, а це більше ніж у січні», – сказала Іонова.

«180 порушень за місяць – це насправді найвищий показник з моменту початку перемир’я. В лютому загинуло десять військових. Дуже турбує ситуація, що системно і дуже регулярно проросійські війська разом з бойовиками укріплюють фортифікаційні споруди, техніка стягується, поранення військовослужбовців стають все більш важкими», – додала депутат.

Вона зазначила, що за підтвердженою Міністерством оборони  України інформацією, наразі на тимчасово окупованій території Донбасу перебуває близько 450 військовослужбовців – снайперів з РФ. «Вони підвищують свій бойовий досвід по застосуванню снайперського озброєння, вони тренуються, і потім це будуть вже такі вагнерівці, але в більшій кількості», – зауважила Іонова.

«Знову відновився дозвіл на відповідь на постріли у разі захисту. Ви знаєте, що «Європейська  Сролідарність» порушувала це питання, коли наших військових позбавляли премій за те, що вони відкривали вогонь у відповідь. Наразі цю ситуацію змінено. Сподіваємося, що такого вже не буде, але є інші ситуації, зокрема, коли Міністерство охорони здоров’я і Міністерство оборони скасували кваліфікацію контузії як поранення. Зараз це кваліфікується просто як бойова травма. Тобто, військовослужбовці не зможуть отримувати групу інвалідності або додаткові виплати», – сказала депутатка.

На її переконання, це робиться для зниження статистики, щоб показати, що перемир’я існує.

Іонова також наголосила, що для військовослужбовців зараз дуже актуальне питання вакцинації від коронавірусу. «На жаль, є вже випадки негативних побічних ефектів, але мені важко про це говорити, тому що ми все ж таки закликаємо людей вакцинуватися. Прикро, що влада забезпечила поки що такою вакциною… Через таку недовіру багато військовослужбовців відмовляються вакцинуватися, я думаю, що відстотків 90. Дуже важливо, щоб зараз Головнокомандувач, Міністерство оборони ухвалили рішення про те, щоб хоча б першу лінію вакцинувати. Прикро, що армію не забезпечили найкращою вакциною, адже вони зараз боронять нашу державу. Так само залишаються проблеми з дефіцитом набоїв, є проблема з безконтрольним замінуванням», – додала депутатка.