Микола Княжицький: вимагаємо від мінкульту забезпечити гідну оплату праці Івано-Франківському театру імені Франка

Європейська Солідарність вимагає від Міністерства культури та інформаційної політики України негайного вирішити питання із забезпеченням належного фінансування Івано-Франківського національного академічного обласного музично-драматичного театру Івана-Франка. Про це пише народний депутат Микола Княжицький.

Він наголошує – ще два роки тому театр, який очолює народний артист України Ростислав Держипільський, отримав статус національного.

«Але по сьогодні працівники театру не отримують гідну оплату праці, що відповідає такому статусу через бездіяльність Міністерство культури та інформаційної політики України. Замість того, щоб розробити проект відповідного акту уряду про включення театру до переліку національних закладів культури, для працівників яких при визначенні посадових окладів застосовується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів, і винести його на засідання уряду, урядовці відверто обманюють. Згідно із положенням про національний заклад (установу) України фінансування діяльності національного закладу проводиться за окремими нормативами, що встановлює Кабінет Міністрів України. Коефіцієнти підвищення окладів і перелік національних закладів культури, до яких вони застосовуються, передбачені в Постанові Кабміну № 413 від 03.04.2006», – пише Княжицький.

«Мінкульт мав би розробити проект відповідної постанови, щоб внести Франківський драмтеатр до цього переліку. До речі, видатки Мінкульту передбачають навіть окрему бюджетну програму «Фінансування національних театрів». Натомість у міністерстві розповідають про спроможність обласного бюджету. В переліку, наприклад, є Київський національний академічний театр оперети, що теж є комунальним», – зазначає Микола Княжицький.