Роль жіноцтва в історії та сучасності – депутатки «Європейської Солідарності» ініціювали літературний флешмоб

Депутатки «Європейської Солідарності» ініціювали в рамках акції «Березень – місяць жіночої історії» від Платформи «Безпека. Жінки. Мир» літературний флешмоб.

Під час брифінгу у парламенті співголова фракції Ірина Геращенко, голова комітету з питань інтеграції  України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутатка Ірина Фріз наголосили, що історії успішних жінок по всьому світу надихають до активних дій та боротьби за рівність прав та рівність можливостей у суспільному, політичному житті та в бізнесі.  

Депутатки закликали всіх долучитися до флешмобу, прочитати або поділитися прочитаною книгою про жінок, авторства жінки, мемуари жінки – лідерки, підкреслюючи таким чином роль жіноцтва в історії та сучасності.

«Шерил Сендберґ «Вкючайся!» – всім жінкам, які є проактивні наполегливо раджу прочитати цю книжку. Раджу прочитати книжку Оксани Чорної – це волонтерка. І вперше на книжковому ветеранському наметі вона представила свою достатньо важку але правдиву книжку про війну «Позивний «Касандра». Також раджу всім прочитати книжку «Я Малала» – це про те як жінка попри все попри суспільство прагнула здобути освіту», – розповіла Ірина Фріз про книжки, які на неї справили враження.

Співголова фракції Ірина Геращенко також наголосила, що в українському суспільстві продовжують існувати певні стереотипи щодо жінок. «Ви бачите, що в залі роздати квіти, при тому що ця зала просякла сексизмом. Сьогодні у нас є величезні проблеми у суспільстві з тим, що воно є достатньо агресивним до жінок, до спроби поєднувати кар’єру, материнство. На жаль, у нас онмінально жінки є у владі але насправді є величезні проблеми з тим що вони відсутні за тим столом де приймаються рішення. І очевидно що сьогодні це хороша нагода говорит про справжню вжаливість боротьбі з дискримінацією, за гендерну рівність».

Вона розповіла про книжки, які на неї справили враження: «Це дослідження «Українські жінки в горнилі мореднізації», яке розповідає про той шлях, який українки ще 17 сторіччя пройшли до рівності. Найцікавіші і найважчі сторінки тут присвячені ГУЛАГу, тому яку важку історію пройшли українські жінки в часи сталінщини, а також спроби вижити в час Голодомору, коли жінка українка несла відповідальність за те щоб врятувати дітей… Найважча книжка, яку я читала, Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти». Абсолютно поки що недосліджений шлях українок у визвольній боротьбі, зараз у російсько-українській війні, але й того, що українки пережили в ГУЛАГу. Як вони виживали, як знаходили можливість підтримати в тому числі і чоловіків, які знаходилися в таборах того страшного сталінського часу».

Голова комітету з питань інтеграції  України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що боротьба за рівні можливості, рівні права, партнерство має відбуватись не лише через жіночу активність, але й через участь у флешмобі чоловіків, які розкажуть про прочитані книжки про жінку або книжки, написані жінкою.

Депутатка розповіла про книжки, які є для неї дуже важливими. «Це книга інтелектуальної глиби сучасності Оксани Забужко «І знову я влізаю у танк». Це зібрання статей, есеїв – її провидінь, розуміння ситуації. Тільки, на жаль не всі дослухаються до цього розуміння… Інша книга, яку б я ради прочитати буквально всім, хто цікавиться міжнародними взаєминами, міжнародними відносинами, а також усім і чоловікам і жінкам, яким довелося пройти через серйозні поразки у житті – Хіларі Клінтон «Важкі рішення». Про те як пережити поразку і як вивищитися над особистими образами, емоційною особистісною боротьбою з опонентами і зуміти спільно потім з опонентами будувати велику серйозну міжнародну політику і зовнішню політику, зокрема США», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Ірина Фріз також повідомила, що долучається до цього флешмобу і народна депутатка від «Європейської Солідарності» Марія Іонова, яка зараз працює на виборчій кампанії в Донецькі області на окрузі, де балотується дитячий хірург Юлія Кузьменко. Марія Іонова розповіла про книгу, яка справила на неї враження – це книга Романа Коваля «Жінки у визвольній боротьбі».