Юлія Кузьменко: винуватці відключення тепла на Донеччині мають бути покарані

Відключення від газу теплопостачальної компанії на Донеччині було юридично необґрунтоване і спричинило значний перебій у роботі інфраструктури. Про це заявила дитячий кардіохірург, волонтер, кандидатка в народні депутати від партії «Європейська Солідарність» у 50-му окрузі на Донеччині Юлія Кузьменко в ефірі телеканалу «Прямий».

«Якось пояснити це з логічної точки зору досить важко, тому що у нас ситуація, коли «Донецькобленерго» відключає від постачання газу «Донецьктеплокомуненерго» за борги перед «Нафтогазом», причому «Нафтогаз» заявляє про те, що він ніяких заявок про відключення не подавав. Ситуація дивна і з юридичної точки зору», – зазначила Кузьменко.

«А з позиції людяності, то вибачте, це відключено не просто домівки – це школи, дитячі садочки, лікарня. Як лікар я дуже добре знаю, який це жах, коли таке стається в лікарні і як важко відновити роботу, апаратуру, яка потерпіла в результаті таких подій. Це жахіття», – додала вона.

Кузьменко наголосила, що винні в необґрунтованому відключенні опалення мають бути покарані.

«Моє бачення – ця ситуація зроблена для чогось штучно. Якщо не було заявки від НАК «Нафтогазу», то цю ситуацію хтось зробив. Може, чиновники на місцях. Якщо з цією ситуацією не розібратися, не винести покарання для людей, які залишили десятки тисяч людей та установ без тепла, то така ситуація повториться обов’язково», – резюмувала кандидатка.

Крім цього, 6 березня «Європейська Солідарність» закликала владу негайно відновити тепло та газопостачання в будинках, лікарнях, школах і дитячих садках на Донеччині.