Фракція «ЄС» у Київраді не допустить нав’язування Україні і киянам російського бачення історії – Сергій Таран

«Європейська Солідарність» захищатиме українську державність від спроб Росії та її посіпак переписати українську історію. Про це заявив депутат Київської міської ради від «Європейської Солідарності» Сергій Таран в ефірі телеканалу «Прямий».

На його думку, українцям намагаються нав’язувати російські наративи, тому створюють провокації як в Києві, так і по всьому світу. «Ми живемо в глобальний час і війна проти України теж ведеться глобально – у всіх країнах, і за всі часи, за її майбутнє, і за бачення її минулого. Звісно, вона ведеться і в Києві. Днями в черговий раз Окружний адмінсуд перейменував кілька вулиць в Києві, повернувши їм старі радянські назви», – нагадав він.

Таран зазначив, що серед вулиць, яким повернули радянські назви, є вулиця відомого діяча часів УНР Михайла Омеляновича-Павленка. «На думку Київського окружного адмінсуду ця вулиця має називатися Суворова, який придушував визвольні змагання в Україні та Європі, а вулиця відомого польського педагога Януша Корчака, на думку того ж суду, має носити ім’я більшовицького терориста Баумана. Замість вулиці генерала Алмазова – військового діяча часів УНР, – у нас, виявляється, має бути вулиця Кутузова. Ці дивні порухи невідомих «активістів»-провокаторів, які через різні суди намагаються повернути Україні радянську версію історії. Це глобальна війна. Ми бачимо її всюди. Насправді війна не йде лише на фронті, а й за минуле», – наголосив депутат Київради.

«Боротьбу, яку веде Україна за власну ідентичність, розуміння історії. Ті, хто підпадає в цю історію, будь-які діячі, які не підпадають під російську версію, потрапляють під опалу, стереотипи, інформаційну агресію. Ми повинні бути свідомими і не сприймати це як випад проти одного діяча. Це глобальний випад проти української версії історії і того, як ми її бачимо. Від нас залежить, наскільки ми цьому будемо чинити спротив», – підкреслив Таран.

«Наша фракція «Європейська Солідарність» ініціювала апеляцію на рішення Окружного адмінсуду. Ми будемо домагатись того, щоб ніякі адмінсуди не вказували киянам, яку історію вони повинні вшановувати», – підкреслив депутат.

Ще одним прикладом боротьби за українське бачення історії Сергій Таран назвав дискусію щодо меморіалу «Бабин Яр», під час побудови якого киянам намагаються нав’язати російське бачення історії замість українського.

«Зараз створюється меморіал у Бабиному Яру, і є дві концепції – створення на основі власного українського бачення музею, а інша створена за допомогою російських олігархів, деякі з них у санкційному списку США. Цей проект нав’язується Києву для того, щоб нав’язати російські наративи Україні. Щоб ми бачили нашу історію російськими очима. Важливо цього не допустити і розуміти, що боротьба за українську історію та ідентичність набагато важливіша, ніж за економіку», – наголосив він.

«Від того, яку ми зараз історію і бачення ідентичності створимо, так і будемо жити завтра. Таку цивілізацію матимемо – або європейську, або російську. Економіка важлива, але економіка вторинна після того, як створена ідентичність, ідея і розуміння – хто ми є. Після цього починається економіка», – резюмував Таран.

Як повідомлялося раніше, 7 березня невідомі облили невизначеною речовиною могилу українського націоналіста і провідника ОУН Степана Бандери в Мюнхені.