Кримська платформа має бути наповнена конкретним змістом і представити чіткий план деокупації півострову – Ахтем Чийгоз

Українська влада повинна представити суспільству і міжнародним партнерам конкретні кроки і чіткий план деокупації Криму в рамках Кримської платформи. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутат висловив занепокоєння, що останніми роками стосовно звільнення Криму від російських окупантів влада демонструвала неактивні кроки, і зараз дійсно потрібно говорити про це дуже чітко і голосно.

«Створення Кримської платформи дуже добре сприяє, але всі чекають, щоб зміст цієї платформи був наповнений таким чином, щоб там були відображені реальні кроки, які пропонує наша влада», – підкреслив Ахтем Чийгоз.

Він наголосив, що в Криму наші громадяни сподіваються і чекають, що питання захисту їх прав будуть вирішені, а також питання захисту кримськотатарського народу. «Але, на жаль, досі нас не чують і Офіс президента, і сам президент», – зауважив представник «Європейської Солідарності».

Народний депутат прокоментував ідею влади провести презентацію Кримської платформи в дні святкування 30-річчя Незалежності України. «Всі ті, хто зараз дав згоду на участь у Кримській платформі – це багато країн наших партнерів, держав, які і раніше підтримували», – зазначив він.

«Але основне те, що буде пропонувати нашим партнерам наша влада. І ми зараз намагаємося достукатися», – додав депутат.

Ахтем Чийгоз підкреслив, що кримськотатарський фактор не є тільки внутрішнім фактором України. За його словами, в резолюції 11 лютого Європейський парламент підтримав заснування Кримської платформи і закликав високопосадовців Євросоюзу та держави-члени ЄС надати цій ініціативі всю необхідну підтримку.

Представник «Європейської Солідарності» також акцентував увагу на тому, що окупанти відмовляючись від обговорення питання Криму спираються на два основних аспекти: заявляють, що це територія Росії і стверджують, що кримський народ так вирішив.

«Але такого поняття немає – кримський народ. Є кримськотатарський народ як корінний, як державоутворюючий народ на території Криму. І ми вважаємо, що ми українці і бачимо своє майбутнє тільки з Україною», – заявив він.

Депутат також додав, що українська влада поки не чує пропозиції кримських татар.

«А це було б дуже потужним ударом по окупантам і інструментом не тільки для нашої держави і влади, а й для наших міжнародних партнерів», – переконаний Чийгоз.