Порошенко і депутати з «ЄС» готові взяти на поруки Андрія «Ріффмастера» Антоненка і дитячого хірурга Юлію Кузьменко

Лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко та депутати від «ЄС» готові взяти на поруки Андрія «Ріффмастера» Антоненка і Юлію Кузьменко. Відповідні заяви передали перед засіданням у Шевченківському суді адвокатам.

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова наголошує, що тримання під вартою Андрія Антоненка є порушенням громадянських прав.

«Кожного разу знаходиться причина, щоб перенести засідання суду над Андрієм Антоненком, Юлією Кузьменко та Яною Дугарь. Це – знущання над ними. Особливо над «Ріффмайстром», який вже рік де-юре не засуджений, провина його не доведена, але фактично він сидить за гратами, що є грубим порушення принципу презумпції невинуватості. Йдеться про дотримання елементарних громадянських прав», – наголосила народна депутатка.

Для Юлії Кузьменко адвокати просять зміну запобіжного заходу на особисте зобов’язання або взяття на поруки задля забезпечення її права спілкуватися з виборцями у 50-му окрузі на Донеччині як кандидатки в народні депутати України від «ЄС» на довиборах, що відбудуться 28 березня. 

«Останні роки ми бачимо, що чомусь так зване правосуддя пішло саме в коло добровольців, волонтерів і військовослужбовців. День Добровольця минув і зараз настали будні добровольця, тому зібралися зараз тут. Бо зараз будні добровольця – це суди», – сказала перед засіданням  Юлія Кузьменко.

Нагадаємо, що 9 березня судове засідання у «справі Шеремета» щодо розгляду матеріалів справи і зміни запобіжного заходу для Андрія Антоненка і Юлії Кузьменко було перенесено на 16 березня. Утім, засідання 16 березня теж не відбулось і перенесено на 23 березня, що фактично позбавляє Юлію Кузьменко її права змагатись на рівних умовах з іншими учасниками виборчого процесу.

«Десятки ветеранів, волонтерів, добровольців залишаються за ґратами і піддаються політичним переслідуванням. Вже місяць «Європейська Солідарність» вимагає розглянути постанову №5100 проти політичних переслідувань громадян. Репресії проти патріотів мають негайно припинитись», – наголосив під час виступу з трибуни Верховної Ради співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.