Виступ співголови фракції «Європейська Солідарність» Артура Герасимова з трибуни Верховної Ради

Шановні українці!

У неділю Україна відзначала День добровольця. Від імені фракції «Європейська Солідарність» хочу ще раз привітати і подякувати кожному, хто не залишився байдужим і став на захист Української Держави від російської агресії.

На жаль, політика Зеленського розв’язала руки антимайдану, який намагається помститись усім патріотам. Десятки ветеранів, волонтерів, добровольців залишаються за ґратами і піддаються політичним переслідуванням. Вже другий рік поспіль День добровольця зустрічає за ґратами ветеран Андрій Антоненко.

Досі не закриті ганебні справи проти Софії Федини, Марусі Звіробій-Біленької, Тетяни Чорновол та багатьох інших. І систематично з’являються нові сумнівні провадження. Ось як Зеленський не на словах, а на ділі розуміє справедливість.

Вже місяць «Європейська Солідарність» вимагає розглянути постанову №5100 проти політичних переслідувань громадян. Репресії проти патріотів мають негайно припинитись, починаючи зі звільнення Ріффа, якого президент без суду і достатніх доказів призначив винним у вбивстві.

Також хочу нагадати, рівно сім років тому під дулами автоматів у Криму відбувся псевдореферендум. Саме «п’ята колона» Кремля, а серед них голови райрад, міськрад, селищних рад злочинно допомагали агресору в його організації. Тому потрібно невідкладно розглянути законопроект №5135 про притягнення до відповідальності за співпрацю з агресором. Вже очевидно, що просто санкцій РНБО замало, аби повністю нейтралізувати діяльність проросійських сил в Україні.

Тим паче, готується фільм-розслідування про зрив спецоперації із затримання вагнерівців через витік секретної інформації з офісу Зеленського. Тому закон про колаборацію набуває ще більшої ваги для покарання зрадників.

Півроку монобільшість відмовлялася давати людей в нашу Тимчасову слідчу комісію для розслідування «вагнергейту». Аж раптом перед прем’єрою розслідування Bellingcat «Слуги» спільно з «п’ятою колоною» Кремля хочуть створити власну ТСК. Очевидно, робиться це не для встановлення фактів, а для прикриття державної зради в команді Зеленського.

Як не дати Офісу президента сховатись за димовою завісою від держзради, так само як вони ховаються від ескалації на фронті, за завісою перемир’я? Дуже просто – підтримати спільну ініціативу проукраїнської опозиції щодо створення комісії у постанові 4105. Тоді суспільство нарешті дізнається всю правду про «вагнергейт», а чесні українські офіцери розвідки та спецслужб будуть захищені.  

Наступне. Маємо констатувати повний провал темпів вакцинації. Журналісти порахували, що з нинішніми темпами Україна не встигне використати майже половину партії Ковішілду! А викидати вакцину в розпал пандемії – це вирок професійним якостям Зеленського та його команди.

І наостанок про санкції. Влада нібито накладає санкції на Медведчука. А Квартал, який де-факто належить Зеленському, отримує від Медведчука та Коломойського гроші через телеканал 1+1. Але що тут дивного, якщо Квартал Зеленського не гребував грошима, вкраденими з ПриватБанку та досі заробляє в країні-агресорі.