Сергій Жадан підтримав дитячого кардіохірурга, волонтерку Юлію Кузьменко, яка балотується від «Європейської Солідарності» до Верховної Ради у 50-му окрузі

Український поет і громадський активіст Сергій Жадан підтримав дитячого кардіохірурга, волонтерку Юлію Кузьменко, яка балотується від «Європейської Солідарності» у 50-му окрузі на Донеччині до Верховної Ради. Про це він повідомив у відеозверненні.

«Юля у волонтерському русі з 2014-го року. Вона знає українське патріотичне середовище Донбасу. Себто вона знає як комунікувати з цими людьми, на кого спиратися, з ким мати справу. Це, мені здається, дуже важлива річ. Це люди з чіткою позицією і готовністю цю позицію відстоювати, які керуються цінностями, а не якимись своїми власними, особистими меркантильними інтересами. Мені здається це хвиля романтиків і ідеалістів, які багато що в цій країні змінили за останні роки на краще. Якщо Юля дійсно пройде – це буде позитивна річ. Хочеться їй побажати перемоги», – сказав він.

Сергій Жадан наголосив, Юлія Кузьменко фаховий хірург і авторитетна волонтерка, яка добре знає проблеми і потреби Донеччини.

«Є велика кількість людей, які їй довіряють, для яких вона є авторитетною, і які хочуть їй висловити підтримку в такий спосіб. Її позицію під час цього слідства, яке триває більше року, показує наскільки це сильна людина, яка тримається своїх принципів, має почуття гідності, яка готова відповідати за свої слова і дії. Це багато кому подобається. Таких людей хочеться підтримувати, за ними хочеться йти. На них хочеться ставити», – зазначив Жадан.

«Передусім вона фахівець. Вона не лише патріот, волонтер, а фахівець. Добре робила свою роботу, коли була така можливість. Сферу медицини вона знає зсередини і добре, коли у владу йдуть люди, які знаються про що вони говорять і що хочуть відстояти. А патріотична позиція багато важить. У випадку Юлі це не просто патріотична риторика за якою нічого не стоїть. Це її біографія, досвід. Тим більше вона звідти – з Горлівки. Цей регіон для неї не є чужим», – додав поет.

Крім цього, він закликав усіх патріотів об’єднуватися задля України.

«Треба триматися разом. Підтримувати один одного. Це такі банальні і очевидні речі, але дуже часто ми саме про них і забуваємо. Здається, що як ми собі зараз дозволяємо таку розкіш як взаємні образи, міряння своїм патріотизмом, взаємна недовіра за цим часто є якісь підстави. Але якщо ми хочемо рухатись далі, здобувати чергові локальні перемоги, потрібно об’єднуватися, а не роз’єднуватися», – резюмував Жадан.