Фракція «Європейська Солідарність» ініціює скликання позачергової сесії Харківської обласної ради

В Україні в цілому та в Харківській області зокрема склалася критична ситуація з вакцинацією, забезпеченням киснем лікарень, фактичним ігноруванням приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19. Ці фактори загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими. Така бездіяльність влади негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.

Окрім того, в Харківській області виникла ситуація з недофінансуванням комунальних закладів культури, що призвело до затримок у виплаті заробітної плати працівникам.

За інформацією Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, виділених Харківською обласною радою коштів на оплату праці працівників 8 комунальних закладів культури з усіма нарахуваннями до заробітної плати вистачить лише на 1,5 місяці 2021 року. Відповідно до Постанови КМУ №1236 від 09 грудня 2020 року, для боротьби із пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, на всій території України введено карантинні заходи, що не дає змоги театральним установам отримувати доходи для підтримки своєї діяльності. Така ситуація не тільки унеможливлює існування театрів, але й негативно впливає на розвиток української культури загалом.

Також поза увагою органів місцевого самоврядування не може залишитись питання розслідування можливої зради у найближчому оточенні Президента України під час реалізації спецоперації по затриманню російських бойовиків з ПВК «Вагнер» та створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з метою об’єктивного розслідування цих подій.

«Європейська Солідарність» Харківщини вважає необхідним терміново скликати позачергову сесію Харківської обласної ради для обговорення та прийняття невідкладних рішень, які допоможуть зупинити розвиток пандемії, примусять центральну владу звернути увагу на забезпеченість лікарень, належне соціальне забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікування хворих на COVID-19, прискорити вакцинацію, забезпечити своєчасне нарахування та виплати заробітної плати працівниками комунальних закладів культури та вирішити питання, які турбують суспільство.