Чернівецька міськрада за ініціативи «ЄС» ухвалила звернення до Президента з вимогою розслідувати «вагнергейт»

Фракція «Європейська Солідарність» у Чернівецькій міській раді звернулась до Президента України Володимира Зеленського щодо розслідування так званої «справи вагнерівців». Із відповідною заявою виступив голова фракції Сергій Бостан під час пленарного засідання ради.

«Злив інформації про спецоперацію чотирьох розвідок із захоплення найманих вбивць приватної військової кампанії «Вагнер» може розцінюватись як державна зрада, що завдала непоправної шкоди країні», – зазначив Сергій Бостан.

«За пів року після витоку інформації не було порушено кримінальної справи за підозрою у державній зраді, що зробило б непотрібним створення тимчасової слідчої комісії з даного питання. Тим часом скандал підривав довіру до України з боку міжнародних партнерів і ставить під загрозу українсько-американські відносини та військово-технічну допомогу Заходу, без якої Україні буде дуже важко встояти проти однієї з найпотужніших армій світу – російської», – йдеться у заяві.

Керівник фракції «ЄС» у Чернівецький міськраді Сергій Бостан зазначив, що цим зверненням депутати від імені всього міста засвідчують позицію про необхідність негайного створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів про можливі протиправні дії українських посадових осіб.

Звернення ухвалене більшістю голосів Чернівецької міської ради.