Стабілізації поки немає, кількість хворих зростає: на Закарпатті лікарні отримали кисневі концентратори від Порошенка

Благодійний фонд Петра Порошенка і ГО «Справа Громад» передали 2 кисневих концентратора на Закарпаття. Апарати отримали Великоберезнянська селищна та Міжгірська районна лікарні Закарпатської області. 

Директорка КНП «Великоберезнянська селищна лікарня Світлана Голош наголосила, що кисневі концентратори необхідні для лікарень зараз, адже багато хворих потребують кисневої підтримки.

«Хворі поступають до нас щодня. Зараз у нас червона зона – хворих значно побільшало. Вони часто звертаються запізно, тому коли виникає загроза життю, ми їх госпіталізуємо навіть без ПЛР-тесту. Сьогодні ми отримали кисневий концентратор у подарунок і дуже вдячні Фонду Петра Порошенка за те, що він знайшов можливість подарувати нашій лікарні такий апарат. Це додаткові врятовані життя, це покращить лікування нашого населення і полегшить роботу лікарів. Ви дуже допомогли пацієнтам», – розповіла вона. 

Погоджується з нею і в.о. генерального директора КНП «Міжгірська районна лікарня» Руслан Бальцій: «Кисневі концентратори – це надзвичайно цінна частина лікування наших важких хворих. Кожна така допомога, як цей подарунок, який ми отримали від Фонду Порошенка, нам дуже в нагоді. Концентратор двохконтурний і зможе допомагати двом пацієнтам одночасно. Це врятовані два життя на добу. Тобто це десятки врятованих пацієнтів».

За словами медика, нині в Міжгірській лікарні практично всі ліжка зайняті важкими кисневозалежними хворими, і вони продовжують поступати. Якоїсь стабілізації медики поки що не спостерігають і розраховують, що карантинні обмеження та погодні умови посприяють зменшенню рівня захворюваності. 

Заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман під час вручення концентраторів зазначив, що Фонд Порошенка системно підтримує закарпатські лікарні під час пандемії.

«Лікарі важко працюють щодня, рятуючи закарпатців, і тому вони мають отримувати належну технічно-матеріальну базу. В нинішніх умовах будь-яка допомога дуже важлива. Особливо для гірських населених пунктів. Фонд Петра Порошенка також долучився до покращення матеріально-технічної бази Закарпатських лікарень. Це не перша допомога, яку Фонд надав медичним закладам Закарпаття, і точно не остання. Тому що ми бачимо, що викликів дуже багато. До нас звертаються по допомогу лікарні зі всіх кутків області. Будемо по можливості спільно з Фондом допомагати. Я особисто як житель Закарпаття висловлюю вдячність Фонду за те, що він долучився до цієї роботи», – наголосив Денис Ман.

За словами депутата Хустської районної ради від партії «Європейська Солідарність» Михайла Бойка, коронавірус у районі пішов трохи на спад, однак кількість хворих, зокрема й важких висока. У Міжгірській лікарні кількість пацієнтів перевищила кількість ліжко-місць.

«Сьогодні ми доставили в лікарню кисневий концентратор від Фонду Петра Порошенка. Наскільки нас поінформували, він вже у хворого і полегшує йому дихання. Лікарі проводять колосальну роботу і я їм дуже вдячний за це. Ми обов’язково подолаємо цю хворобу», – наголосив він.

Фонд Порошенка та волонтери передали чергову партію з 30 кисневих концентраторів у медзаклади Вінницької, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської та Черкаської областей. Закупівля кисневого обладнання для хворих на коронавірус на сьогодні є пріоритетом Фонду Порошенка та волонтерів. Всього з початку пандемії в українські лікарні благодійники передали більше 100 кисневих концентраторів.

Фонд Порошенка спільно з компанією Рошен і волонтерами з перших днів пандемії передали в лікарні понад 157 тисяч захисних костюмів. А також  10 тисяч антивірусних окулярів, понад 50 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю, ремонт і розхідники понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили та відправили у регіони України понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій. Допомогу отримали близько 200 медичних закладів.

У жовтні 2020 року за підтримки Фонду Порошенка та компанії Рошен розпочалося вітчизняне виробництво високоякісних захисних костюмів для медпрацівників. Загалом у Порошенка витратили на благодійну допомогу під час пандемії 120 мільйонів гривень.