Вікторія Сюмар: засідання парламенту приділили помальованим дверям, коли на фронті ескалація, а люди помирають від ковіду

Історія з дверима Офісу Президента показала реальний стан речей в країні, де по один бік влада в теплій ванні, по інший бік – війна і люди, які помирають в лікарнях від ковіду. Про це народна депутатка від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар наголосила з трибуни парламенту.

«Подивилася ваше кіно від Нацполіції. Ну страшне, сьогодні спати не буду. Почула там найстрашніше: «Путін – х***о». Я сподіваюся, що не це під плюндрування державних символів ви підводите? Бо напевно це державу ви поплутали», – акцентувала народна депутатка.

«У мене є питання, а де ці «постраждалі двері» в ході цієї акції протесту? Це ж основна жертва цих протестів. Ми ж ціле засідання Верховної Ради зібрали, вперше в історії, тому що у нас є така жертва, яка називається помальовані двері, які тепер їздять по телеканалах. Інших жертв у нас немає», – наголосила Вікторія Сюмар.

«Давайте цей треш доведемо до кінця. У мене є конструктивна пропозиція. Не лише постанову прийняти, а ще й зміни до Кримінального кодексу. Криміналізувати слово «лох», щоб його не можна було писати. А можна зробити по-іншому: «я не лох» дозволити використовувати президенту України. Давайте ще внесемо зміни до бюджету, щоб закласти відмивання стін після акцій протесту, але не менше ніж за 2 мільйони гривень. Бо за менше ми не вміємо мити стіни. Давайте визнавати двері потерпілими, але тільки в тому випадку, якщо це двері Офісу президента»,- поіронізувала політикиня.

«У мене є відчуття, що ці двері – це символ сучасної України. Тому що з одного боку цих дверей живуть мільйони українців, а з другого боку – мешканці вулиці Банкової, які живуть в теплій ванній, яким не вистачає одної великої бульбашки, як це наше колективне засідання», – зазначила вона.

«По той бік, де живуть мільйони українців, там сьогодні війна, там сьогодні люди вмирають в лікарнях від коронавірусу. Там сьогодні говорять про інший фетиш, не про двері. Там говорять про кисневі концентратори. І якщо так хочеться поговорити про актуальні речі для країни, то треба говорити про концентратори. Ви хочете говорити про двері, щоб люди крім цих дверей більше нічого не бачили, бо це ваше окозамилювання»,- наголосила представниця «Європейської Солідарності».

«Я не люблю, коли мило потрапляє мені в очі. Це неприємно. І українцям так само ця комедія, яку ви влаштували сьогодні в стінах парламенту з усім цим обговоренням, – також», – резюмувала народна депутатка.