На Вінниччині депутати від «Європейської Солідарності» усіх рад ініціюють звернення до Президента та Кабміну щодо належного соціального забезпечення медпрацівників та зриву вакцинації

Депутати «Європейської Солідарності» усіх рад Вінниччини ініціюють розгляд на сесіях питання про звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо належного соціального забезпечення медичних працівників та зриву вакцинації. Відповідне подання, зокрема, вже зареєстроване у Вінницькій обласній раді.

Обранці стурбовані швидкими темпами поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та провалом кампанії по вакцинації громадян України.

Із початку березня Україну захопила третя хвиля пандемії. Захворюваність збільшилася у 5 разів, а смертність – у 4 рази. У країну прийшов більш заразний британський штам, але влада реагує повільно і неадекватно до ситуації. Загальнонаціональний локдаун не оголошено – і це півбіди. Головних проблеми дві: в лікарнях і далі бракує кисню, хоч влада мала час підготуватися до весняного загострення; вакцинація і далі затримується.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов фактично провалив вакцинацію, яка могла стати реальним захистом для українців перед страшною загрозою. До України привезли вакцин лише для 0,6% населення, а тому вона для більшості недоступна.

Тому депутати «Європейської Солідарності» ініціюють звернення з вимогами:

1.        Негайно розробити та впровадити механізм 100% забезпечення всіх медичних працівників страховкою на випадок захворювання гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2.        У зв’язку із постійним зростанням хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, забезпечити регулярні поставки медичного кисню до всіх медичних закладів України, опрацювати можливість збільшення потужностей з випуску медичного кисню.

3.        Звільнити з посади Міністра охорони здоров’я України Степанова М.В.

4.        Забезпечити негайне укладання контрактів та поставку в Україну вакцин проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, від усіх світових виробників вакцин, забезпечивши протягом 3 місяців не менше 50% населення України необхідною вакциною.

5.        Забезпечити вільний вибір громадянам України на отримання вакцин проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, від різних світових виробників вакцин.

Закликаємо усіх депутатів рад різних рівнів підтримати звернення.