Михайло Забродський: головний гарант нашої безпеки – Збройні сили України

Підтримка західних партнерів вкрай важлива для України, однак головним гарантом безпеки були, є і будуть Збройні сили України. Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив Герой України, генерал-лейтенант, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Михайло Забродський.

«Розуміння того, що не можна домовлятися з агресором, мало би прийти ще раніше. Після подій 2014 року всі попереджали і наголошували на тому, що не можна з країною, яка порушила навіть ті примарні гарантії, які давав свого часу Будапештський меморандум, про щось домовлятися. І це було цілком зрозуміло», – говорить Забродський. 

«Погано, що розуміння приходить лише сьогодні. Стосовно ситуації з так званим «перемир’ям». Я не можу погодитися стосовно того, що якийсь пік загострення був саме в січні. Якщо ми згадаємо історію процесу так званого замирення, – порушення відбулося буквально на наступну добу після того, як було оголошено про режим тиші. І весь цей час воно тривало.  Інша справа, що майже рік нам це доносилось і подавалося як нормальний стан речей», – зауважує генерал Забродський. 

«Ми всі пам’ятаємо і знаємо, що обстріли були. Вони були зафіксовані, і фіксувалися втрати з нашого боку», – констатує народний депутат.

«Стосовно допомоги, яку можуть надати західні партнери. Беззаперечно, для нас вона критично важлива, і вона суттєва. Але це не означає, що у випадку загострення, якщо ми говоримо про відкрите вторгнення на нашу територію або спроби просування вглиб від лінії зіткнення 82 чи 101 дивізія США буде битися за Україну.  На сьогоднішній день лише одна силова організація може битися за Україну – це Збройні сили України. І це гарантовано», – наголошує Михайло Забродський. 

Він зазначив, що наразі увага держави до зміцнення обороноздатності вкрай недостатня.

«Ситуація з державним оборонним замовленням і взагалі у оборонній галузі значно складніша, ніж тільки з заводом Малишева. Там більш ніж достатньо питань. І все це потребує системної роботи. І дуже добре було б, якщо б на це врешті-решт звернули увагу і почали системно займатися», – говорить генерал-лейтенант.