Марія Іонова: під час загострення на Сході Зеленський має бути не в Катарі, а на фронті

Під час загострення на Сході України президент Зеленський має бути не в Катарі, а на фронті. Про це сказала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі програми «Свобода слова», коментуючи посилення військової присутності Росії на кордонах з Україною.

«Сигнали є, і сигнали є не тільки від РФ, коли Путін збирається виступати 21 квітня в Думі, і певна річ, що він буде говорити про Україну. Є дуже серйозні сигнали, починаючи від президента Байдена, який дзвонив Зеленському. Всі високопосадовці, західна преса зараз пише про Україну, зокрема, що Україна може бути ареною нових військових дій», – сказала Іонова.

«Тому ми не можемо виключати, що дійсно ця «мавпа з гранатою» щось не зробить. Розмова Байдена з Зеленським – це гарний дзвінок, і не тільки для суспільства, громадян України, але і для країн-членів НАТО, що США не будуть осторонь, а будуть допомагати Україні», – додала депутатка.

«В мене питання як людини, яка в міжнародній політиці досить довго, про те, що президент Зеленський відбув в Катар, коли є таке загострення. На мій погляд, дуже важливо здійснити поїздку на фронт, щоб у нього особисте враження склалося, зібрати військовий штаб. Тому що завтра планується розмова з Меркель і Макроном, які є для нас дуже важливими партнерами. А що він їм скаже – «Я на морі?». Від цього можна було відмовитися, тому що дипломати точно зрозуміли б, що є загострення і президент змушений залишитися, тим більше, вже так було», – зауважила депутатка.

Вона також зазначила, що за 2014-2019 роки рівень озброєння та модернізації озброєння, рівень фінансування армії зросли майже в сім разів, а зараз ми бачимо провал державного оборонного замовлення  за 2020 рік.

Іонова також нагадала, що грудні 2020 року до держбюджету було повернуто понад мільярд грн, і це не було направлено на забезпечення діяльності ЗСУ.

Іонова також відзначила, що харчування військових значно погіршилося. «По харчуванню: я повернулася з фронту, я там буваю майже кожні 3 тижні. Беру відпустку за свій рахунок, навіть, якщо є пленарні засідання, і їду на фронт. Там дійсно є проблема з харчуванням. Я відправила відповідне депутатське звернення. Тому що калорійність зменшили, продукти гнилі. Є фото. Важливо це виправити», – сказала депутатка.

За словами Іонової, у військових недостатньо озброєння, навіть зараз. «Важливо всі зусилля прикласти, зібрати позачергову сесію по загостренню і по пандемії.

«30 загиблих за часи перемир’я, а ми в заяві написали, що 4. Дуже важливо, щоб влада розуміла, що по забезпеченню ЗСУ, по сектору безпеки і оборони, ми як «ЄС» точно будемо партнерами для влади», – зауважила депутатка.

Вона також нагадала, що свого часу під час загострень на фронті п’ятий Президент Петро Порошенко скасував візит на інавгурацію президента Туреччини Ердогана і залишався в Україні.

«Що стосується ЗСУ, ви за 2 роки жодного разу навіть не зробили індексацію і не підняли їм зарплату. А про НАТО – вас ніхто туди просити не буде, нам всім разом треба тут реформувати і робити законодавчі зміни, і зобов’язання виконувати. Працюйте, у вас є монобільшість, а ми вас тільки підтримаємо», – додала депутатка.