Ірина Геращенко: Замість переможних лозунгів влада має чітко сказати, коли приїде вакцина

Україна має знати, яку конкретно угоду заключив Зеленський з Pfizer і коли країна отримає вакцину. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у відеоблозі.

«Сьогодні ми вийшли на перше місце в Європі за кількістю інфікованих та померлих від COVID-19. На фоні медичного колапсу вчора Зеленський повідомив, що особисто уклав контракт на 10 млн доз вакцини Pfizer. Але за декілька годин МОЗ повідомило, що Україна уклала рамкову угоду про закупівлю цієї вакцини. Є величезна різниця між рамковою угодою (декларацією про наміри) та реальним контрактом, в якому зафіксовані ціни, кількість і терміни постачання вакцини», – сказала вона.

Народна депутатка наголосила, що суспільство має чітко почути, коли в Україну приїде вакцина Pfizer.

Також Геращенко зазначила, що «Європейська Солідарність» системно пропонує владі ефективні кроки у боротьбі з пандемією.

«Кілька тижнів ми пропонуємо, що питанню коронавірусу має бути присвячена РНБО. Це конкретна тема безпеки, життя, здоров’я українців, безпеки нашої економіки. Це боротьба з пандемією. І засідання спеціальне Верховної Ради України, за яке зібрали 94 підписи, але серед них немає жодного підпису «Слуги», – сказала вона.

Співголова фракції нагадала, що натомість «Слуги» збиралися на позачергове засідання щодо «дверей і графіті на Офісі Президента».

Вона також наголосила, що важливим є питання логістики, мобільних бригад і умов транспортування Pfizer, адже її потрібно зберігати при низькій температурі, а станом на лютий в Україні було лише чотири такі холодильника.

«Сьогодні тільки 268 тисяч українців отримали одну дозу індійської вакцини і тільки два українців про вакциновані повністю. Нам заявили, що заїхала китайська вакцина, але де вона і коли її почнуть використовувати?», – запитала Геращенко.

За її словами, наразі склалася така ситуація, що люди, які перехворіли на корона вірус і витратили власні кошти на лікування, не можуть отримати навіть лікарняні.

«Дуже багато скарг на зволікання з 300%-ими надбавками лікарям, або взагалі з їх невиплатами. Те саме зі страхуванням медиків. Медпрацівники сьогодні масово розраховуються з лікарень. Для того, щоб їх утримувати в таких важких умовах, потрібно стимулювати, робити доплати. Цього не відбувається», – сказала вона.

«Відповідальність за все, що відбувається, лежить на владі, адже вона не змогла вчасно забезпечити українців вакциною і врятувати життя. Це все зараз потребує не інфантильної позиції, а активної участі парламенту, щоб заслухати уряд. Щоб це був чесний діалог, а не переможні реляції Зеленського, Шмигаля, Степанова», – акцентувала народна депутатка.

Геращенко також нагадала, що в резолюції Європарламенту звернули увагу на ситуацію в медичних закупівлях і ймовірну корупцію, у тому числі й при закупівлі вакцин від коронавірусу.