Іванна Климпуш-Цинцадзе: Зеленський тепер хоче в НАТО, але НАТО – це перш за все цінності та принципи

Володимир Зеленський кардинально змінив свій підхід стосовно безальтернативності членства України в НАТО України, але прикро, що тепер він намагається отримати ПДЧ для України гучними заявами та шантажем. Про це сказала народна депутатка, голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе у програмі «Без хайпу».

«Відбулася розмова між Генеральним секретарем НАТО Столтенбергом і президентом України Зеленським. Опустимо той факт, що Генсек НАТО сам зателефонував Зеленському, щоб висловити підтримку альянсу в той час, коли довкола України відбувається реальна військова ескалація з боку РФ і військові загрози суттєво зростають. Чомусь цього не зробив президент, який мав би цілодобово займатися тим, щоб активізувати всі контакти з демократичним світом, щоб отримати підтримку», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«Між тим, розмова відбулася, вона для України важлива і в ній прозвучало запевнення щодо підтримки від альянсу територіальної цілісності, суверенітету, незалежності для України», – додала депутатка.

«Я тішуся, що президент Зеленський кардинально змінив своє розуміння і свій підхід стосовно безальтернативності членства в Північноатлантичному альянсі для України, тільки прикро, що він практично шантажем намагається отримати ПДЧ для України. Нашим партнерам, які справді хочуть української інтеграції до НАТО, в деяких моментах буде абсолютно байдуже, якого калібру у нас снаряди, чи відповідаємо ми тим чи іншим стандартам. А коли вони бачать, що з турборежимної артилерії снарядами гатять зараз по судовій реформі, коли вони бачать, що провалюються спільні спецоперації, сплановані разом з нашими партнерами з української вини, коли вони бачать, що таке базове українське надбання як демократичні вибори активно руйнується адмінресурсом і залученням спецслужб у вибори на Прикарпатті або коли українські правоохоронні органи і ЦВК допускає до виборів на іншому окрузі на Донеччині громадянина РФ і він виграє, то всі ці речі стають набагато серйознішими перешкодами для нас для вступу в НАТО», – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що насамперед в Північноатлантичному альянсі йдеться про спільні цінності, яких дуже бракує сьогоднішнім українським очільникам.

«Я пригадую, як за президентства Зеленського мені ще в попередньому статусі довелося бути присутньою на одній з його зустрічей з представниками НАТО, і в його промові на тому заході говорилося щось про стандарти НАТО. Після завершення цієї промови до мене підійшов один високопоставлений натівський дипломат і тих осказав: «Ви поясніть їм, що йдеться не виключно про стандарти, йдеться про підходи, про принципи і про цінності». Казала і не лише я – поки не чують», – додала депутатка.