Ахтем Чийгоз: Росія намагається перекласти свій злочин на Україну

Країна-окупант намагається в критичній ситуації з водою в Криму звинуватити Україну. Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Ахтем Чийгоз наголосив під час включення на телеканалі «Прямий».

«Коли окупанти Криму хочуть судити Петра Порошенка за «водну блокаду» Криму – це, на мою думку, гарна відповідь тим демагогом, які весь цей час намагалися дискредитувати п’ятого президента Петра Порошенка і говорили про «торгівлю на крові». Сам ворог дав відповідь цим демагогам», – наголосив народний депутат.

Також політик акцентував, що не можна недооцінювати відкриття таких судових справ з боку Росії, а саме, надання юридичного аспекту таких безглуздим обвинуваченням.

«Насправді, це затягує в такий процес, і для свого внутрішнього ринку, і для того, аби потім в міжнародних судах влаштувати тяганину. Основна ціль обвинуватити у всіх злочинах, які пов’язані з екологічною катастрофою по вині окупанта Росії і перекласти це на Україну. Саме це вони монотонно всі ці роки намагаються робити»,- підкреслив представник «Європейської Солідарності».

На переконання політика, правоохоронні органи України повинні більш активно проводити розслідування цих екологічних злочинів з боку окупанта. І першими подавати судові рішення до відповідних європейських інстанцій.

Політик також зауважив, що і Мустафа Джемілєв, і Рефат Чубаров, й інші українські політики і посадовці можуть проходити по цій божевільній справі окупантів.

«Ми думаємо, що будуть ще якісь наслідки по тому майну яке знаходиться Криму … у мене, наприклад є майно, яке заблокують, не тільки заблокують, може бути накладено арешт, а згодом може і конфіскація. Я завжди матиму реєстрацію в Криму, тому, що це мая Батьківщина. Так само і інші. Те, що ворог намагається впливати таким чином — це ми також знаємо. Від них іншого не треба чекати. Нам, як державі, в цьому випадку, треба ухвалити ряд рішень які будуть реагувати на це»,- зауважив народний депутат.

Ахтем Чийноз виказав надію, що Кримська платформа матиме юридичні дії і наслідки щодо міжнародної підтримки окупованого півострова

«Ми сподіваємося і наполягаємо, як Меджліс кримськотатарського народу, на тому, щоб ця платформа мала не лише декларативний характер… Ми наразі намагаємося співпрацювати з владою, аби були напрацьовані конкретні напрямки діяльності і механізми для наших міжнародних партерів в питанні підтримки тимчасово окупованому Криму. Наші партнери хочуть розуміти, які конкретні шляхи по деокупації Криму бачить саме українська влада. Також бачення влади, як наші партнери можуть ще вплинути на окупанта, аби деокупувати Крим», – зазначив Ахтем Чийгоз.

«Ми своє бачення надали, і Офісу президента, і Міністерству тимчасово окупованих територій»,- додав народний депутат.