Марина Порошенко закликає Київраду підтримати вимоги «Європейської Солідарності» щодо захисту столиці від пандемії

Щоранку Міністерство охорони здоров’я оголошує кількість тих, хто захворів на ковід. Останнім часом це перетворюється у просто цифри для статистики. Хоча за кожним випадком – окреме людське життя. За яке потрібно боротися, а не робити вигляд, що все під контролем.

Я не хочу давати політичних оцінок хаотичним рішенням центральної влади, які призвели до нинішніх наслідків. І як результат –  кількість інфікованих зростає, лікарні переповнені важкими хворими, лікарі на межі виснаження… А необхідної кількості вакцин, для припинення стрімкого інфікування, досі немає.  Кількість виділених, зокрема, для Києва вакцин, складає 1% від необхідних 4 мільйонів.

Як голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я я наполягаю, що відсутність дієвих оперативних рішень суттєво погіршує ситуацію та прискорює колапс медичної системи.

Міністр охорони здоров‘я сам заявляє, що кількість ліжок з киснем в Україні досягла свого максимуму. І вкотре перекладає відповідальність на місцеву владу та депутатів місцевих рад.

Ми не боїмось нести цю відповідальність! Але хочу нагадати, що від самого початку роботи нового складу Київської міської ради, депутати від «Європейської Солідарності» пропонували чіткі кроки, як захистити столицю України від третьої хвилі пандемії, як підготуватися до неї і які механізми задіяти.

Сьогодні ми з колегами знову звертаємось до Уряду з конкретними вимогами. По-перше, ми вимагаємо, щоб нам були надані  механізми прямої закупівлі вакцин у виробника.

По-друге. Ми вимагаємо, щоб, нарешті, всі 12 відомчих медичних установ, які знаходяться в столиці, почали лікувати хворих на ковід.

Крім того, ми пропонуємо механізм залучення до роботи у опорних лікарнях додаткового медичного персоналу.

Ці кроки дозволять врятувати сотні життів. І ми сподіваємося, що інші фракції Київради підтримають наші ініціативи.

Також ми розуміємо, що тягар цьогорічного локдауну є ще важчим, ніж тягар попередніх. І, щоб він відчувався менше, фракція «Європейської Солідарності» в Київраді сьогодні голосуватиме за фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві.

Ми звертаємося до влади: припиніть симулювати роботу і займіться своїми прямими обов’язками!

А звертаючись до киян просимо: бережіть себе! Не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких – дотримуйтеся дистанції, обробляйте руки, носіть маски. Лише об’єднавши наші зусилля ми зможемо здолати цю небезпеку.