Порошенко: ми знову як у 2014-му на передовій, знову маємо об’єднати зусилля і рятувати людей

Критична ситуація з поширенням коронавірусу в Україні вимагає об’єднання зусиль суспільства, соціально відповідального бізнесу і політиків. Про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час зустрічі з медиками Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги на Київщині, куди він привіз кисневі концентратори.

«Зараз лікарі, медичні працівники, лікарні потребують першочергової допомоги з боку держави, з боку місцевої влади, людей, благодійників. Бо саме лікарі зараз рятують життя і кожен день творять диво, за яке їм безмежно вдячний народ України», – говорить Порошенко.

«Я допомагав, допомагаю і буду допомагати медичним працівникам, щоб кожен день одужували люди. Зараз це не просто обов’язок. Зараз це питання життя країни», – переконаний Петро Порошенко.

«Як ніколи нам потрібно об’єднання всіх можливостей держави і всіх можливостей, які на сьогодні є в людей і в суспільстві. Можу наголосити як людина, яка очолювала державу в 2014-2015 роках, які були найбільшим рівнем випробування, коли поставлено було під сумнів існування України: зараз рівень викликів абсолютно співставний. Ми маємо подолати і наслідки пандемії, і спричинену нею економічну катастрофу», – наголошує п’ятий Президент.

Він нагадав, що з початку пандемії «Європейська Солідарність» пропонувала конкретні кроки для подолання її наслідків, тоді як влада «освоювала» кошти антиковідного фонду.

«На кожному етапі пандемії «ЄС» пропонувала конкретні кроки: що тоді треба було зробити з медичним обладнанням, з ліками, тестами, засобами захисту. І не просто пропонувала, а привозила обладнання, рентгенапарати, ШВЛ, кисневі концентратори, антиковідні окуляри, костюми, маски. Ці конкретні кроки дозволили б ефективно використати ті можливості, які мала і все ще зараз має Україна», – пояснює Петро Порошенко.  

«Перше – забезпечення лікарів, лікарень всім необхідним для порятунку хворих. Актуальним лишається розширення кількості лікарняних ліжок. Я не можу зрозуміти, чому мій фонд кожного тижня купує кисневі концентратори і розвозить їх по всій Україні, а влада цього не робить. Чому зараз, коли є можливість виготовити і встановити кисневі станції в кожній лікарні, влада цього не робить. Я твердо переконаний, що на сьогодні ми маємо забезпечити кожному, хто захворів, кисень. Ми не маємо позбавити його права дихати», – наголошує лідер «Європейської Солідарності».

«Ми вимагаємо терміново, з понеділка-вівторка скликати позачергове засідання ВР. Хочу продемонструвати, що є відповідна ініціатива, отримані підписні листи. Тут зараз 100 підписів. В повному складі підписалася «ЄС» як ініціатор. В повному складі підписався «Голос». В майже повному складі підписалася «Батьківщина», дякую. Інші фракції. Ви знаєте, чиїх підписів тут немає? «Слуг народу». Вони хочуть бути співучасниками злочину про злочинну бездіяльність, бо отримали вказівку – жодна ініціатива Порошенка не має бути підтримана», – констатує п’ятий Президент.

«Пандемія і недолугі дії влади вдарили по кожному українцю. За прогнозами ЮНІСЕФ рівень бідності в країні зростає вже до 43,6%, за межею бідності опиняться більше 6 млн громадян. Ми точно маємо цього не допустити.  Я наголошую на тому, що нам треба зараз захистити людей шляхом продовження податкової знижки для фізичних осіб на 2021 рік і особливостей оподаткування юридичних осіб для тих, хто надає зараз благодійну допомогу хворим та лікарням. Вирахувати видатки родин на тести і лікування ковіду з базового оподаткування фізичних осіб. Забезпечити безкоштовними масками і засобами дезінфекції заклади охорони здоров’я, заклади освіти, забезпечити пенсіонерів, багатодітні родини», – перераховує Петро Порошенко.

«Нами вчора було прийнято рішення, що «ЄС» з цієї п’ятниці відновлює розсилку продуктових пакунків, які минулого року допомогли десяткам тисяч родин втриматися, захиститися і вижити», – повідомив лідер партії.