«Європейська Солідарність» проти правового хаосу та узурпації влади Президентом України

Депутати «Європейської Солідарності» мають безліч обґрунтованих претензій до нинішнього складу Конституційного Суду, особливо тих, кого на посади призначив злочинний режим Януковича. Але в політичній боротьбі з окремими особами не можна руйнувати цілі інституції та нищити засади демократичної держави. 

«Ми маємо багато претензій до особистостей, але не можна руйнувати інституції, не можна знищувати демократичні засади України, як правової держави. Такі укази відкривають “скриньку Пандори” для звільнення в подальшому будь-яких “неугодних” владі громадян “без суду і слідства”, що не має взагалі нічого спільного з гарантуванням прав і свобод людини», – таку думку висловив народний депутат Сергій Алєксєєв. 

Володимир Зеленський, який давав присягу бути гарантом додержання Конституції України, власними указами грубо порушив прямі норми Основного закону – норми про незалежність та недоторканність Конституційного Суду, що має ознаки узурпації влади. 

Одним з механізмів незалежності КСУ є особливий порядок звільнення суддів з посад та припинення повноважень. Точно таких повноважень немає серед конституційних обов’язків Президента. 

Протиправне усунення суддів Конституційного суду за примхою Зеленського руйнує незалежність судової гілки влади та створює небезпечний прецедент для тиску на кожного суддю в державі.

Успішна правова держава починається з дотримання закону самим Гарантом.