Артур Герасимов: Влада має назвати дату завезення вакцини Pfizer, інакше це буде черговий «Будапештський меморандум»

Чинна влада має назвати точну дату завезення в Україну вакцини Pfizer, інакше це буде черговий «Будапештський меморандум». Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в програмі «Право на владу».

«Всі українці будуть вдячні міністру Степанову, якщо сьогодні ми почуємо конкретну дату, коли Pfizer заїде в Україну, якщо сьогодні ми почуємо конкретні цифри, бо інакше виявиться, що цей підписаний контракт буде черговий Будапештський меморандум. Pfizer – це найбільша партія, 10 млн доз відносно CoviShield і Novavax», – сказав Герасимов.  

«Не вакциновані і залишки вакцини є тільки тому, що неправильно організована логістика вакцинації, тому що багато людей не можуть вакцинуватися. Наступне – конкретні числа, це не для мене чи якогось чиновника, це для українців, які дійсно мають знати правду, бо якщо контракт, там є конкретні дати і числа», – додав він.

Герасимов запевнив, що опозиція завжди готова підтримати владу в будь-яких реальних кроках у боротьбі з коронавірусом, що неодноразово демонструвала в залі парламенту, підтримуючи закони.

«Дуже прикро, коли від влади ми починаємо чути те, що декілька місяців тому казала опозиція. Опозиція казала, що не вистачає грошей на вакцини, зараз ми почули це нарешті від міністра. Я хотів, щоб ви більше дослухалися до досвіду і знань опозиції, тому що сьогодні немає різниці, де ви, у владі чи в опозиції», – зауважив співголова фракції.

«Ми в одному човні, треба об’єднуватися і рухатися вперед, і ми вкотре звертаємося до влади з конкретними речами, які треба сьогодні впроваджувати. Серед них – негайні зміни до держбюджету зі збільшенням грошей на вакцину. Логістика вакцинації не відпрацьована, давайте будемо відвертими. Для Pfizer нам потрібно як мінімум 135 холодильників на -70 для наших 135 районів, бо я щиро вважаю, що люди з найвіддаленішого села і люди з центру Києва мають однакове право бути вакцинованими», – наголосив Герасимов.

Він вважає, що необхідно терміново відкривати всі відомчі лікарні для людей. «Давайте не приховувати, в нас дійсно велика проблема з ліжкомісцями. Крім цього, треба повернути людям власні гроші, які вони витратили на тести, через систему оподаткування. Крім того, є гроші в бюджеті, давайте чітко їх сплануємо на безкоштовні маски для шкіл, лікарень, пенсіонерів і багатодітних родин», – сказав Герасимов.

Він переконаний, що треба терміново надати змогу купувати вакцини місцевій владі. «Це пришвидшить швидкість заходу вакцин в країну, а крім цього працювати над виробництвом власних вакцин», – додав Герасимов.

«Сьогодні вакцинація – це питання національної безпеки і оборони, особливо з урахуванням ситуації на фронті. Давайте не забувати – війну виграють ті, хто здорові. І тому ми терміново вимагаємо зібрати антиковідне РНБО з запрошенням всіх відомих лікарів, керівників депутатських фракцій та груп. Я розумію, чому вони не хочуть збирати, бо санкції доведеться впроваджувати і проти самих себе, але це конче необхідно», – зазначив співголова фракції.

Крім того він наголосив на необхідності терміново збирати позачергове засідання Верховної Ради, яке буде присвячене протидії ковіду. «Влада цього робити не хоче, тому народні депутати з усього парламенту, майже з усіх фракцій і груп, за виключенням «Слуги народу» на даний момент, збирають підписи. Вже більше 100 підписів зібрано, я сподіваюся, що скоро таке засідання відбудеться», – сказав Герасимов.