Марія Іонова: у Зеленського руйнують добросусідські стосунки з Молдовою

У скандалі з викраденням судді Чауса з Молдови влада Зеленського вкотре проявила свою некомпетентність. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в коментарі телеканалу «Прямий».

«Точно його можна було екстрадувати, але українська влада під керівництвом Зеленського вчергове проявила себе не згідно міжнародних правил. Це міжнародний скандал. У нас дружні відносини з Молдовою і нещодавно був візит Президента Молдови Майї Санду. А зараз вона вимагає негайного розслідування цих подій. Прямо не звинувачують Україну, але зрозуміло, якщо участь українців буде доведена, то буде порушення суверенітету Республіки Молдова. Це викрадення людини в незалежній країні», – сказала вона.

Крім цього, Іонова зазначила, що використання спецслужб у таких сумнівних операціях є неприпустимим і дискредитує українські спецслужби.

«Необхідність повернути Чауса в Україну не означає, що держава Україна може діяти методами такого тероризму, просто викрадає людину. Ми з вами бачимо, що ті люди, які брали в цьому участь, дійсно мають відношення до спецслужб України. Треба шукати, кому вигідне викрадення Чауса», – сказала вона.

«Порушено кримінальне провадження НАБУ через корупцію, але ми розуміємо, що Смирнов, який є заступником голови Офісу Президента, не дуже зацікавлений, щоб на території іншої держави, де є безпека для Чауса, він давав якісь свідчення», – додала депутатка.

«Ми робимо викрадення людей на території іншої держави, але забуваємо, що українські спецслужби мають проводити блискучі операції що стосується наших бійців на тимчасово окупованій території. Чому не розробляються такі операції визволення з заручників наших українців? Або в Криму українців також страждають», – підкреслила Іонова.

Також представниця «ЄС» зазначила, що ця ситуація може загрожувати співпраці України з Молдовою.

«Мені прикро, якщо такі стосунки псуються. Ми з Молдовою ведемо спільну координацію того, що стосується Угоди про Асоціацію, НАТО. Бачимо, що завдали негативу і для самої Майї Санду. Адже ми бачимо, яка нищівна критика за нібито дозвіл на викрадення людини у столиці Республіки Молдова», – зауважила народна депутатка.

«Всі пам’ятають записи розмови Труби-Смирнова, що стосується справи Чауса. Я так розумію, буде скликано ТСК. У Молдові теж непроста ситуація і діють проросійські сили. Майя Санду підтримувала Україну, має статус спостерігача в Європейській Народній Партії. Прикро, що постраждає саме вона», – наголосила Іонова.

«Президент Молдови не залишить так цю справу, якщо це підтвердиться, то вона буде вимушена про це говорити. Цей скандал точно не посилить нас. Знову ми показуємо, як задіюються спецслужби в таких операціях. Особливо в період загострення на фронті, коли йде така дискредитація українських спецслужб – це не на користь нашій національній безпеці», – резюмувала представниця «Європейської Солідарності».