Ірина Геращенко: у відповідь на загрози Кремля треба зміцнювати армію, тримати дипломатичний фронт і говорити суспільству правду

Скупчення російських окупаційних військ поблизу українських кордонів потребує серйозної реакції українського суспільства і влади. Про це з трибуни парламенту заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Що це – брязкання зброєю чи реальна загроза повторного вторгнення Російської Федерації і просування вглиб України? Очевидно, це потребує серйозної відповіді від українського суспільства, від всіх нас єдності. Посилення української армії, дипломатії, серйозної інформаційної політики і правди», – говорить Геращенко.

«Два роки тому Зеленський пообіцяв суспільству легкий рецепт миру «просто перестать стрелять», «встретиться посредине». А його команда сказала, що головне – від влади усунути тих, хто «заробляє на війні», і настане мир у всьому світі. Ми бачимо сьогодні, що дійсно війська відвели – тільки українську армію. Ми бачимо, що перестали стріляти, тому що діє заборона й досі. Дуже важливо, щоб Зеленський і його команда визнали правду, що вони брехали, оббріхували і продовжують це, на жаль, робити», – зауважила Ірина Геращенко.

«Після Катару Зеленський доїхав до Донбасу, ми це вітаємо. Але насправді важливі не тільки вояжі до армії. Він закликав політиків їздити в армію – а там і досі сміються з передвиборчого піар-туру «Слуг народу», які приїхали в армію, але після того знову прийняли бюджет, в якому підняли зарплати ДБР, МВС, всім карально-репресивним органам, окрім Збройних сил України», – зауважила Геращенко.

«Ми закликаємо негайно переглянути бюджет на цей рік. Армія українська сильна, але вона має бути мотивована. Повернути контрснайперські групи, безпілотники, артилерію і міномети, щоб посилити наші позиції», – наголосила Ірина Геращенко.

«Дипломатія. Легковажні заяви Зеленського про те, що він проведе окремі перемовини з кожним учасником Нормандського формату, по суті, зруйнували Нормандський формат. Потрібно негайно його відновити. Посилити санкції проти Російської Федерації, Путіна і його команди», – говорить співголова фракції.

«Надзвичайно важливо сьогодні так само повернутися до ідей нашої політичної команди – це безпекова «Дорожня карта Мінська», де ключовим є безпековий блок. І до теми миротворців. Президент Порошенко провів відповідні перемовини з Генсеком ООН Гутеррішем про технічну місію на Донбасі щодо миротворців. Терміново потрібно повернутися до цієї ідеї»,  – переконана Геращенко.

«І звичайно – НАТО. Шкода, що Зеленський у 2019-му році відмовився поїхати на саміт НАТО в Лондоні і просити ПДЧ. Це потрібно робити. Але НАТО – це принципи, в тому числі демократичні вибори, вакцинація без корупції і чесна інформаційна політика», – резюмує Ірина Геращенко.