Ірина Геращенко: вимагаємо повернути 7 мільярдів гривень на субсидії для населення і зменшити тарифи на електроенергію

Лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко ще у січні зареєстрував законопроект, який передбачав повернути пільговий тариф, але цей законопроект не ставлять навіть в порядок денний.  

Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко наголосила з трибуни парламенту під час розгляду постанови щодо повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення.  

«Два роки тому Зеленський пообіцяв закінчення епохи бідності. І цього разу не збрехав, адже розпочалася епоха зубожіння. Зеленський пообіцяв пенсіонерам, що у них точно буде безкоштовна електроенергія, газ. А вийшло все з точністю до навпаки, платіжки зросли вдвічі. Слуги на всіх ефірах люблять розповідати, яка ж країна їм залишилася у спадок. А залишилася країна, де був пільговий тариф 90 копійок до 100 кВт/год. В першу чергу на цьому вигравали пенсіонери і найбільш незахищені верстви населення. Також у 2018 – 2019 роках була достатня кількість фінансів на субсидії найбільш незахищеним верствам населення. Ця команда збільшила вдвічі тарифи на електроенергію, і  вдвічі зменшила субсидії», – наголосила народна депутатка.

«Ми як конструктивна опозиція намагаємося протягнути їм руку допомоги і підказати, як все таки треба керувати країною. Ще в січні було запропоновано план. Ініціатор – Петро Порошенко. Законопроект – 4617. Але його не ставлять в порядок денний. Цим законопроектом ми вимагали від уряду повернутися до пільгових тарифів, запровадити заборону на імпорт російської електроенергії, який повернули слуги», – акцентувала представниця «Європейської Солідарності». 

«Ми вимагали від уряду практичних заходів для того, аби об’єднати електромережі України і ЄС. Так само зробити все, щоб частка атомної електроенергії не була менше 55 відсотків загального обсягу. І дати аудиторській службі України доручення провести аудит, а як же так, що вчорашні прибуткові компанії, в тому числі обленерго, Центренерго, сьогодні є збитковими. Але сьогодні вони працюють на олігархів, на слуг, а не на народ», – додала політик. 

«Ми за цю постанову, але вимагаємо від уряду так само 7 мільярдів гривень повернути на субсидії», –  резюмувала Ірина Геращенко.