Михайло Забродський: Армія терміново потребує засобів захисту від ворожих безпілотників

На Сході має бути організована протидія ворожим безпілотним літальним апаратам. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський в коментарі журналістам.

«Ми маємо втрати на лінії зіткнення, йде застосування противником БПЛА в ударному варіанті. На жаль, є знову «200-ті» і «300-ті». Якщо б належним чином була організована, зокрема, протидія ударним БПЛА хоча б на рівні радіоелектронного придушення, електронної боротьби – а для цього потрібно, щоб наші підрозділи мали ці засоби, – то, можливо, цього можна було б запобігти. Але, на жаль, постачання таких зразків зараз у війська немає, нестача їх гостро відчувається», – сказав Забродський.

Він зазначив, що вітчизняний виробник пропонує достатню номенклатуру засобів такого роду, і тут питання лише у виконанні певних процедур з оборонних закупівель і постачання цих зразків у війська.

«Тому не йдеться про щось таке надзвичайно секретне чи про останні технології, якими володіють лише, наприклад, Збройні сили США. А стосовно номенклатури допомоги, яка може бути надана партнерами, вона досить широка. Ми знаємо промислові, наукові, технологічні можливості, мабуть, провідної країни світу, вони в порівнянні з Україною є фактично безмежними», – зауважив депутат.

За словами Забродського, ЗСУ й інші силові відомства вживають всіх необхідних заходів для підготовки країни для оборони. «Цей перелік можна обговорювати, можна його розширювати, але він не є предметом обговорення в публічній площині і ЗМІ», – додав він.

На запитання, чи готова Україна до вступу в НАТО, Забродський відповів: «Перш за все ми чітко знаємо процедуру надання членства. І оцінювати, готова чи не готова країна, має перш за все Україна, це процедура самооцінки І наші партнери, бо вони приймають нас в Альянс. Не будемо забувати, що йдеться не лише про готовність ЗСУ, технічну, стандартизовану готовність або про рівень підготовки Йдеться про виконання країною цілого комплексу вимог, які висуваються не лише до силової організації держави, а й для країни в цілому».