Олексій Гончаренко: необхідно збільшити видатки на субсидії і припинити закупівлю електроенергії в Росії і Білорусі

«Європейська Солідарність» підтримує звернення до Кабміну щодо мораторію на підвищення тарифів і закликає збільшити видатки на субсидії. Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко з трибуни парламенту.

«Наша фракція буде голосувати за це рішення, тому що мова йде про те, щоб допомогти людям, яким надзвичайно важко, і які живуть у надзвичайно складних умовах», – сказав він.

Також Гончаренко нагадав, що президент Зеленський у грудні 2019-го заявляв, що в його команди є рішення для зниження вдвічі цін на тепло, але тим не менш ціни лише зросли.

За його словами, «Європейська Солідарність» ще в січні пропонувала збільшити видатки в бюджеті на субсидії.

«Другий пункт постанови – додати гроші на субсидії. Ще в січні місяці фракція «Європейської Солідарності» подала законопроект, щоб збільшити фінансування на субсидії, забрати в Офісу Президента, силовиків, дати людям сім мільярдів. У нас в квітні вже закінчуються передбачені держбюджетом гроші на субсидії. Як будемо виплачувати гроші людям? Якщо не приймати рішення, то буде повна катастрофа і люди залишаться без будь-якого захисту», – сказав народний депутат.

Крім цього, представник «Європейської Солідарності» наголосив, що неприпустимою є купівля електроенергії в Росії і Білорусі.

«Ми сьогодні, коли Путін бряцає зброєю на наших кордонах, продовжуємо відправляти сотні мільйонів гривень за російську і білоруську електроенергію, а білоруська фактично така сама російська, це теж «Росатом», – зазначив Гончаренко.

«Скажіть, що ще має статись, щоб ви нарешті внесли рішення, щоб зупинити купівлю російської електроенергії? Якщо знищувати власну енергетику такими темпами, у нас взагалі нічого не залишиться», – резюмував він.