Олексій Гончаренко Зеленському: вже весь світ протистоїть російській агресії проти України, тож годі заглядати Путіну в очі

Україна повинна готувати та посилювати свою армію через аномальну активізацію росіян на нашому кордоні. І президент Зеленський має не в очі Путіну заглядати, а озброювати наше військо, щоб дати відсіч ворогу. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко з трибуни парламенту. 

«У п`ятницю президент України Зеленський летить у Париж на зустріч з президентом Франції Макроном. Я хотів би нагадати вислів Наполеона Бонапарта: «Справжня мудрість нації – це досвід», – зазначив депутат. 

Олексій Гончаренко нагадав, як рівно сім років тому, 14 квітня 2014 року бачив, як росіянин Безлер захоплював українське місто Горлівку разом з натовпом, російськими агентами. «Разом з моїм другом ми зняли відео, яке стало першим свідченням того як росіські військові, а Безлер – це полковник російських спецслужб ГРУ, брали участь у подіях в Україні. І як вони підбурювали людей, як вони очолювали наступ на Україну, і як все це багато років готувалося. Як Безлер, який переїхав у Горлівку, хоча ніколи там не жив, за роки до цього створював організації воїнів-десантників, а потім з цими організаціями атакував Україну. А потім зі зброєю в руках вбивав українців, а потім до них уже дійшли регулярні війська Росії.  І з тих пір йде війна», – розповів депутат. 

«Я хочу, щоб ви всі пам’ятали уроки 2014 року. Уроки ці насправді є дуже простими – той, хто не хоче годувати власну армію, буде годувати чужу», – зауважив представник «Європейської Солідарності». 

В той же час депутат констатував, що президент Зеленський та його уряд не роблять нічого для укріплення українських Збройних сил, навпаки послаблюють нашу армію через відсутність нового озброєння та техніки, не підвищують заробітну плату військовослужбовцям. 

«Подивіться, що відбувається: 2020 рік державне оборонне замовлення України зірване повністю; квітень 2021 року у нас до цих пір не затверджене державне оборонне замовлення; закупівля пального для наших військових не відбулася», – підкреслив він. 

«Це неймовірно. Ми звертаємося до світу, кажемо: ешелони російських військ, військова техніка йде до наших кордонів. А як ви підготували власне військо? Два роки не збільшуються зарплати наших військовослужбовців. На сотні тисяч членів наглядових рад, усіляким друзям і піарникам, яких використовують за державний рахунок, гроші є. А на власних військових – грошей немає», – зазначив депутат. 

«Це – катастрофа. Це шлях до поразки», – додав він. 

Олексій Гончаренко також зауважив, що вчора був дзвінок президента США Байдена очільнику Кремля Путіну. «Весь світ розуміє, що ситуація дуже тривожна. Весь світ намагається зупинити російську агресію», – підкреслив депутат. 

«Я хочу сказати Зеленському: годі вже стріляти очима в Путіна і шукати в його очах мир. Треба тримати порох сухим, треба готуватися і бути готовим дати відсіч», – підкреслив представник «Європейської Солідарності». 

Депутат також переконаний, що Україна повинна активізувати переговори для отримання статусу основного союзника США поза НАТО. «Давайте не витрачати жодної хвилини. Тому що насправді загроза нависла над нами дуже серйозна. Давайте діяти, а не говорити», – додав він.