Володимир Ар’єв: у лікарнях не вистачає кисневих апаратів і кисню, а влада вперто звітує про їхню наявність

У регіонах критична ситуація з киснем, але для влади це не є проблемою, бо на папері у них все є. Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Володимир Ар’єв наголосив з трибуни парламенту.

«Вчора у Хмельницькому ледь не сталася велика трагедія, обласна інфекційна лікарня залишилася без кисню. Його не привезли вчасно, а резервів не було. Я не знаю яким чином викрутилися з цієї ситуації, просто дивом. Майже 200 хворих, які лежали в цій лікарні і потребували кисневої терапії ледь не задихнулися. Така сама історія з киснем і у Шепетівці, і по всій Хмельницькій області», – зазначив він.

«Ще 31 березня я написав на прем’єр-міністра Шмигаля термінове звернення, аби негайно забезпечити Хмельницьку область киснем. Він переадресував це на Степанова. Степанов надіслав таку відповідь: що в Хмельницькій області, станом на 5 квітня, є два мільйони літрів кисню і півтисячі кисневих балонів, і взагалі, все «зашибісь», «все хорошо прекрасная маркиза». Тільки на Хмельниччині люди, які мені телефонують десятками в день, кажуть, що вони задихаються. І дихати цифрами від міністерства охорони здоров’я вони не можуть, їм потрібен кисень, якого держава не забезпечила», – наголосив народний депутат.

Володимир Ар’єв зауважив, що відсутність необхідної кількості кисневих апаратів і кисню є в кожній області.

«Думаєте, в інших ситуація краща? Ні. Плюс-мінус однакова. Тому що ще рік тому треба було думати, дивитися на те, що відбувалося в Італії, і зрозуміти, що треба закуповувати нові потужності, аби забезпечувати Україну виробництвом медичного кисню. Нічого зроблено не було. Восени нічого зроблено не було. Зараз сидять в уряді і нічого не роблять, не дивлячись на те, що люди задихаються. Натомість флагштоками будуть мірятися голови обласних держадміністрацій перед офісом Зеленського, тому що до Дня Незалежності України сказали поставити в кожній області найвищий і найкращий флагшток для державного прапора. Дуже добре для державного прапора зробити гарний флагшток, але це можна зробити за кошти меценатів, а за кошти держави треба на флагштоках мірятися, а рятувати людей», – підкреслив народний депутат.

«Те що зараз відбувається говорить про сліпість, байдужість і глухість влади. Треба з цим щось робити, адже це несе загрозу здоров’ю і життю українців», – резюмував представник «Європейської Солідарності».