Володимир В’ятрович: попри спротив «слуг» профільний комітет підтримав проєкт постанови щодо Бабиного Яру

Комітет гуманітарної та інформаційної політики ВР підтримав знаковий проєкт постанови «Про додаткові заходи з ушанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру та Голокосту» (№5290), який внесли 30 депутатів з різних фракцій. Про це у Facebook повідомив ініціатор постанови, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович. 

«За проголосували 6 членів комітету, 4 утримались. Незважаючи на те, що після цього голосування здійнявся скандал і «слуги народу» спробували переграти це рішення, для скасування власного рішення їм забракло одного голосу», – повідомив він подробиці засідання. 

«Постанова, підтримана сьогодні профільним комітетом, визнає неприпустимою участь у реалізації заходів із вшанування Бабиного Яру громадян і організацій держави-агресора», – зазначає В’ятрович. 

За його словами, документ  доручає уряду затвердити державний проєкт Концепції розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру, розроблений в Інституті історії України. 

Уряд має внести до парламенту проєкт державної цільової програми, спрямованої на забезпечення комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру, вжити невідкладних заходів для розширення меж охоронних зон заповідника «Бабин Яр», внесення об’єктів, пов’язаних із вшануванням жертв злочинів націонал-соціалістичного (нацистського) та комуністичного тоталітарних режимів, які відбувалися на території Бабиного Яру та навколо нього у роки Другої світової війни до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, – йдеться у постанові. 

«Це рішення – важлива проміжна перемога. Але, безумовно, головна боротьба попереду», – переконаний депутат.

Також комітет підтримав законопроєкт № 2587, який передбачає виділення в державному бюджеті на 2021 рік коштів на створення Меморіального простору пам’яті жертв трагедій Бабиного Яру та Голокосту, пише Володимир В’ятрович.