Ірина Геращенко про порядок денний позачергового засідання: у цьому парламенті давно пора запровадити «орден абсурду і авантюр»

Порядок денний від монобільшості, який не враховує ні безпекових загроз, ні пандемії коронавірусу, вартий нагороди за абсурд. Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Такий порядок денний з ґвалтуванням цього парламенту, з нищенням місцевого самоврядування сформувала партія влади в час, коли головні виклики, що стоять перед країною – це безпека, це загострення на фронті, це пандемія», – говорить Геращенко. 

«В цей час міністр уряду Зеленського Степано і Шмигаль Зеленського – це прем’єр-міністр, якого призначила ця монобільшість, своїм рішенням забрали 6,5 мільярдів гривень з державної бюджетної програми медичних гарантій – це гроші, які забрали від хворих на онкологію, цукровий діабет. Від самих медиків, які тепер не зможуть отримувати доплати, працюючи в ковідних відділеннях «червоних зон», – наголошує Ірина Геращенко.

«Степанов їм говорить, це ненадовго, на кілька місяців, бо гроші потрібні на вакцини. Чи потрібні гроші на вакцини? Так. Тому що Степанов уряду Зеленського провалив вакцинування, і насправді вакцини сьогодні – це питання державної безпеки, національної безпеки України», – зауважила Геращенко. 

Співголова фракції нагадала, що «Європейська Солідарність» давно пропонувала збільшити статтю видатків на вакцини. «Взяти їх з фонду «дорожного крадівництва», куди ви їх направили. Від прокурорів, ДБР, куди ви направили ці гроші, від усіх цих карально-репресивних органів», – зазначила Геращенко. 

«Але те, що зараз тут відбувається дійсно тягне на орден абсурду і авантюристів першого ступеню – це м’яко і дипломатично. І ви всі можете на свої погруддя їх повісити», – резюмує Ірина Геращенко.