Микола Княжицький: треба посилювати відповідальність чиновників за брехню в деклараціях, але законопроект Зеленського недосконалий та неефективний

Законопроект Зеленського про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації для представників органів влади може використовуватися для тиску на опозицію. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в коментарі журналістам.

«Думаю, що корупція і непрозорість – це найбільше зло, яке у нас є. Законопроект, який пропонує прийняти Зеленський, з моєї точки зору, є вкрай недосконалий, але звичайно ми підтримуємо все, що стосується декларування і прозорості представників органів влади», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи буде реально виконуватися цей законопроект у разі його ухвалення Княжицький сказав: «Ще раз скажу, що цей законопроект недосконалий та неефективний. Ми бачили вже не один раз, коли сам президент казав, що якщо він порушить закон, то піде, як він сам порушує закон, як він перевищує власні повноваження, як РНБО перевищує власні повноваження, ми це бачимо постійно».

Княжицький вважає, що цей законопроект буде використовуватися владою як тиск на опозицію. «А оскільки ми працюємо в опозиції, ми маємо бути готові до прозорості та відкритості, тому що ми в принципі працюємо чесно і маємо подавати приклад громадянам України в цій відкритості. Тому звичайно законопроект значною мірою є абсурдний, буде використовуватися як тиск, але те, що треба посилювати контроль за чиновниками, в мене немає жодного сумніву», – додав депутат.