«Європейська Солідарність» Києва закликає скасувати результати проміжних виборів в одномандатних виборчих округах №50 та №87

Вибори, що відбулися в одномандатних виборчих округах №50 та №87, толерують в Україні наступ на основні інститути свободи та демократії. Тому їхні результати мають бути визнані недійними та негайно скасовані – наголошують депутати фракції «Європейська Солідарність» у Київраді. З такою ініціативою «ЄС» звертається до Президента України, Служби безпеки України та Центральної виборчої комісії. Відповідний проект рішення погодила регламентна комісія Київради.

«Те, що ми побачили під час виборів в округах №50 та №87 – свідчить про нехтування демократичними цінностями та законом, у громадян цинічно відбирають виборче право. Вперше за багато років держава не здатна не лише забезпечити та гарантувати вільне волевиявлення громадян під час виборів, але й ганебно та зухвало стає учасником фальсифікацій результатів», – зазначає депутатка «Європейської Солідарності» в Київраді Дінара Габібуллаєва.

Депутати дивуються, як на сьомому році російсько-української війни Сергій Аксьонов, якого звинувачують у насильницькому поваленні конституційного ладу, який перебуває під санкціями США та більшості демократичних країн через загрозу миру, суверенітету та територіальній цілісності України, допускається до участі у виборчому процесі та може сісти у крісло законодавця. Багато питань у «ЄС» і щодо чесності та прозорості ведення виборчої кампанії і підрахунку голосів на Івано-Франківщині.

«На 87-у окрузі провладна політична сила не погребувала найбруднішими методами: залякування опонентів, погрози, затягування підрахунку голосів, тиск на членів комісій, використання спецпідрозділів СБУ. Уся країна спостерігала, як понад тиждень влада Зеленського не змогла забезпечити перерахунок голосів по одному бюлетеню та встановлення волевиявлення громадян», – обурюються депутати «Європейської Солідарності» в Київраді.

«Застосування адмінресурсу, як і підкуп виборців – це замах на демократію, на підвалини конституційного ладу України. Водночас – це загроза узурпації влади і повернення до часів Януковича», – говорить депутатка «Європейської Солідарності» в Київраді Ярина Ар’єва.

За таких умов та кричущих порушень вибори в округах №50 та №87 не можуть бути визнані – підкреслює Дінара Габібуллаєва: «Європейська Солідарність» Київради ініціює звернення до Президента, СБУ та ЦВК, щоб захистити право громадян на вибір, захистити українську демократію, не допустити фальсифікацій та свавілля беззаконня».