За президентства Петра Порошенка такої критичної ситуації із вакцинами не виникло б – Марина Порошенко

Парламентська фракція «Європейська Солідарність» зібрала необхідні 150 підписів народних депутатів для проведення позачергового засідання Верховної Ради з питань пандемії, на якому планує презентувати покроковий Комплексний план протидії коронавірусу. Про це заявила лідерка столичної «Євросолідарності», голова постійної Комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко під час ефіру на 5 каналі у програмі «Прямим текстом з Юрієм Луценком».

За її словами, центральна влада весь фінансовий тягар з протидії пандемії коронавірусу переклала на місцеві бюджети.

«Ми неодноразово зверталися до Кабміну, до Міністерства охорони здоров’я: будь ласка, не робіть вигляд, що вас це не стосується, зробіть все, щоб обіцяні відомчі лікарні почали працювати, щоб вони, як і треба, відкрили свої відділення для лікування хворих на короновірус. І тільки зараз вони починають потрошки відкривати свої відділення, як, наприклад, лікарні Укрзалізниці», – наголосила Марина Порошенко.

У свою чергу ведучий Юрій Луценко нагадав, що рік тому, на початок пандемії коронавірусу, державний антиковідний фонд становив 80 млрд грн. Однак значна частина цих коштів за рішенням президента Володимира Зеленського була спрямована на так зване «Велике будівництво». Але, за словами Юрія Луценка, навіть тієї суми грошей – 18 млрд грн, яку МОЗ використав у 2020 році на подолання пандемії, вистачило б на забезпечення необхідним устаткуванням усіх районних лікарень в Україні.

«Елементарна математика: після укрупнення у нас залишилося 136 районів. Потрібно приблизно 100 млн грн, щоб обладнати одну лікарню під боротьбу з коронавірусом. Таким чином ми вкладаємося в суму 15 млрд грн. Але я ще ніде не бачив, щоб ця влада «під ключ» здала хоч одну районну лікарню», – зауважив Юрій Луценко. Тому ведучий запитав, як би в такій ситуації діяв п’ятий президент України Петро Порошенко.

Марина Порошенко переконана, що за президентства Петра Порошенка такої критичної ситуації взагалі б в країні не виникло.

«Петро Олексійович відповідально ставиться до таких викликів. Він відразу б виходив на своїх міжнародних і європейських партнерів і напряму домовлявся про те, щоб вчасно завозити і вакцини, і ПЛР-тести», – зазначила вона.

Голова профільної комісії Київради також нагадала, що Фонд Порошенка і «Європейська Солідарність» з перших днів пандемії взяли активну участь у забезпеченні лікарень всім необхідним для боротьби з коронавірусом. «Коли наша влада продавала маски за кордон – ми завозили засоби індивідуального захисту. Коли вони кошти закопували в асфальт – ми привозили кисневі концентратори і ШВЛ-апарати. Перші 50 тисяч ІФА-тестів були завезені в Україну Порошенком і розповсюджені по лікарнях Україні. На кожен виклик епідемії коронавірусу була чітка пропозиція від «ЄС»: що конкретно треба робити», – наголосила Марина Порошенко. Вона закликала всі політичні сили об’єднатися і підтримати комплексний план «Європейської Солідарності» з протидії коронавірусу.

«Це абсолютно зрозуміла реальна програма. Зараз нам потрібно не протистояння, а конкретні ефективні дії. Тому що це – життя людей. Бо, якщо ми будемо такими повільними темпами вакцинуватися, то, за прогнозами Bloomberg (американське агентство фінансової інформації – ред.), нам на це знадобиться 10 років», – зазначила політик.

Як відомо, 8 квітня Петро Порошенко презентував оновлений стратегічний антиковідний план, який передбачає 10 кроків для захисту українців від пандемії. Він передбачає швидку вакцинацію для громадян, організацію виробництва вакцин в Україні, соціальний захист для медпрацівників, економічну підтримку для громадян та соціально відповідального бізнесу в умовах локдауну, достатнє забезпечення лікарень кисневим обладнанням та медикаментами, розширення кількості ліжок за рахунок відомчих медзакладів.

«Мета цього плану – захист життя і здоров’я українців, подолання пандемії, соціальних наслідків пандемії шляхом набуття колективного імунітету від коронавірусної хвороби», – наголосив Петро Порошенко.