Два роки очевидних провалів – Ірина Геращенко про президентство Зеленського

«Європейська Солідарність» критикує діяльність президента Зеленського та його урядів не через опозиційність до влади, а через очевидні провали Зеленського по всіх напрямках – починаючи від боротьби з коронавірусом і закінчуючи обороною держави від російських окупантів. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі ток-шоу «Свобода слова» на каналі ICTV.

«Зверніть увагу, які питання задавалися два роки тому на дебатах: чому сидять добровольці? Так, а чому сидять добровольці? Хто заробляє на війні? То хто сьогодні на ній заробляє, що досі ще державне оборонне замовлення не підписане і ми бачимо шокуючі речі, що відбувається корупція в цих сферах?», – наголосила депутатка.

Ірина Геращенко додала: «Ми можемо зараз говорити про нові ініціативи, але мені здається, що Зеленський мав пропонувати нові ініціативи два роки тому на піднесенні 73%. В «медовому місяці» із суспільством, з міжнародними партнерми. Час втрачено, тому зараз важливо не послаблювати позиції».

«Очевидно, що безпека, пов’язана з пандемією, та безпека на фронті  — це є два ключові виклики, які стоять сьогодні перед владою. В цьому контексті, я не можу зрозуміти, чому Верховна рада України залишається виключеною з цих процесів. Ми можемо години присвячувати дверям на Банковій, графіті на Банковій, але десять хвилин присвятили заслуховуванню головнокомандувача ЗСУ Хомчака про те, що відбувається а фронті. Це не нормально», – зазначила депутатка. 

«Опозиція, партія «Європейська Солідарність» пропонує конструктивні ідеї, як рухатися далі, коли ця влада демонструє хаос, непрофесійність, дилетанство, самодіяльність», – підкреслила вона. 

Депутатка наголосила, що це ненормально, коли Рада національної безпеки і оборони присвячує свої засідання чому завгодно, окрім ситуації на Донбасі. 

«Президент Зеленський присвячував відео своє чому завгодно. Зараз прийшов час для серйозної розмови з суспільством і цьому варто присвятити якийсь час, щоб розказати, що є на фронті і яка є ситуація, і наші дії, не розкриваючи всі речі, бо це безпека. Але коли суспільство перелякане, коли щодня РФ гібридні інформаційні потоки страху насилає на суспільство, хоча б сказати, яка у нас сильна армія, підтримати це», – вважає представниця «Європейської Солідарності».

Ірина Геращенко також зауважила, що президент Зеленський знаходить час для спілкування з іноземною пресою, але вже давно не зустрічався з українськими медіа, і це також ненормально. 

За її словами, і на дипломатичному фронті за ці два роки у Зеленського немає чим пишатися. «Розвалений, по суті, Нормандський формат, в першу чергу, через позицію Путіна.  Але коли сам Зленський каже: я буду проводити перемовини сам на сам. Проводьте сам на сам. Деградація Мінського процесу тому, що туди залучали то Фокіна, то пропонували ідеї якихось «координаційних рад», – додала Ірина Геращенко. 

«Ми ще раз закликаємо повернутися на ті позиції, де стояла українська армія, повернути контрснайперські групи, міномети та артилерію, розвідку та безпілотники, посилити український флот. 5 млрд гривень перекинути на армію. Дуже важливо — миротворці, безпекова історія», – перелічила депутатка пропозиції «Європейської Солідарності». 

Верховна Рада має активно залучатись через ухвалення необхідних законів, зокрема щодо статусі політичних в’язнів, заручників та військовополонених. 

За її словами, за ці два роки суспільство не почуло від команди Зеленського хто у них займається питанням звільнення заручників – хто відповідає за проведення переговорів, що вже зроблено і яких домовленостей досягнуто, скільки людей досі знаходиться в полоні та в російських в’язницях, хто підтримує зв’язок з їхніми родинами. 

«І на цьому тлі ми не можемо прийнято закон про статус політв’язнів, про статус заручників і військовополонених. Давайте хоч це приймемо. Закон прийнятий в першому читанні і лежить в парламенті», – зауважила Ірина Геращенко.