Ірина Геращенко: медикам, які зустрічалися з Порошенком на Черкащині, влада погрожує звільненням

На Черкащині на медиків, які взяли участь у зустрічі з п’ятим Президентом України, лідером партії «Європейська Солідарність» Петром Порошенком, тиснуть і погрожують звільненням. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в коментарі телеканалу «Прямий».

«У п’ятницю проходила ця дуже важлива і відверта розмова, яка була неполітичною і стосувалася конкретних соціально-економічних проблем медицини. Після цієї розмови ми зараз працюємо над законопроектами, як посилити допомогу сімейним лікарям. Що ми тут поганого робим? Це ми собі піднімаєм зарплати чи дбаємо про сімейних лікарів по всій країні? Ми зібрали купу інформації про невиплати страхових грошей лікарям доплат. Що ми робимо поганого, коли сигналізуємо владі, що біда – лікарів не буде в лікарнях. Мені здається, що це і є контролюючі функції опозиції», – пояснила депутатка.

«На зустріч була чітка заборона медикам їхати спочатку. Сьогодні ми отримуємо інформацію, що ті лікарі, чиї обличчя показали тоді на фотографіях, на каналах, вони сьогодні під пресингом, тиском. Їм погрожують звільненням з роботи», – додала вона.

Ірина Геращенко повідомила, що представники міської і обласної влади також були запрошені на зустріч опозиції з медиками, але проігнорували її.

«Ми запросили туди владу голову ОДА Скічка, керівника облради, мера Бондаренка. Вони роз’їхались і сказали, що в кожного свої справи в Києві. З’ясувалося, що Скічко поїхав на вечірку до Тищенка, як зараз бачить вся країна. Уявіть цинізм – часу на зустріч опозиції з медиками він не знайшов», – сказала вона.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» нагадала, що очільник Черкаської ОДА півтора місяці, порушуючи закон, поєднував мандат народного депутата і голови обладміністрації, а також провалив вакцинацію. «А зараз «кошмарить» лікарів», – додала вона.

«Мені це нагадує голову ОДА Тулуба при Януковичі, який зганяв медиків і освітян черкаських в «Партію Регіонів», примушував вступати, голосувати за партію влади. І чим це закінчилось?» – нагадала Геращенко.

«Подивіться в історію, чим закінчується подібний тиск на медиків і освітян. Ми не дамо їх образити. Ми не дамо на них тиснути. Ми будемо дуже жорстко захищати право медика на свободу слова, право на зустріч», – резюмувала представниця «Європейської Солідарності».

Нагадуємо, що п’ятий Президента України, лідер партії «Європейська Солідарність» з депутатами від «ЄС» провів зустрічі з лікарями Київської і Черкаської областей, щоб обговорити Комплексний антиковідний план і найгостріші проблеми медпрацівників.