Ірина Геращенко: Україна зустрічає російського окупанта з послабленими оборонними та міжнародними позиціями

Відведення українських військових частин з лінії зіткнення, скорочення бюджетного фінансування армії та відсутність державного оборонного замовлення, а також незрозуміла позиція України на міжнародних переговорах – це все лише підігрує загарбницьким апетитам країни-агресора Росії. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі ток-шоу «Свобода слова» на каналі ICTV. 

«Ми не знаємо, дійсно, чи це брязкання зброєю, чи реальна загроза просування вглиб України, але це потребує єдності суспільства і колективної відповіді, яка включає декілька компонентів», – підкреслила депутатка. 

Вона зазначила, що це посилення армії, посилення дипломатичного фронту, гібридна відповідь і повага до армії. 

«Сьогодні Зе-Екватор — два роки президентства Зеленського.  Зеленський дуже критикував під час своєї виборчої кампанії мінські угоди, казав, що він їх перепише, буде якийсь Будапештський формат, ще якийсь. Але втратив час, бо був такий медовий місяць зі світом», – зауважила вона. 

«І сьогодні ми бачимо послабленими ті позиції, які ми залишили нашим наступникам. Зокрема, два роки поспіль не піднімається зарплата в ЗСУ, у нас проблема з обронним замовленням. Є вперше за багато років проблема з харчуванням, що є абсолютно ненормальним», – сказала Ірина Геращенко. 

За її словами, також за президента Зеленського Україна значно послабила свої позиції на рівні міжнародних переговорів щодо врегулювання питання Донбасу. 

«Якщо говорити про міжнародний блок, ми дуже серйозно працювали над тим, щоб Україна не залишалася сам на сам з ворогом, щоб сильним був Нормандський формат. Зеленський говорить: я готовий провести перемовини з кожним окремо. Відбувається деградація Нормандського формату. Це дуже небезпечно», – зазначила вона. 

«Абсолюно бездумне розведення військ, що призвело до того, що з лінії фронту забрали контрснайперські групи, безпілотники, міномети, артилерію. Це все послаблює українські позиції», – сказала представниця «Європейської Солідарності». 

Крім того вона акцентувала увагу на переслідувані українських військовослужбовців, ветеранів, волонтерів, яке стало звичайною практикою за два роки при владі Зеленського. «Перед нами стоїть Герой України адмірал Воронченко. Чи знаєте ви, що в ДБР досі є кримінальна справа не по бандитах, не по контрабандистах, яких так грізно на РНБО там на всю країну називають їхні прізвища, а проти Героя Воронченка розслідують справу за те, що у 2018 році він протестутвав і разом з нашими моряками робив все, щоб російські окупаційні війська не перекрили Керченську протоку. Нам не соромно в цій студії?», – сказала депутатка.  

Ірина Геращенко зазначила, що за два роки у Зеленського так і не змогли почати втілювати напрацьовану командою п’ятого Президента Украіни Петра Порошенка разом з міжнародними партнерами України дорожню карту по врегулюванню ситуації на Донбасі та відновленню територіальної цілісності України. 

«Вразив цей короткий брифінг Зеленського після зустрічі з Макроном невнятністю. Ми усвідомлюємо, що багато залишається за кадром, але не було конкретних ініціатив України, зокрема, по миротворцях. Для нас очевидно, що на окуповані території для того, щоб там була демілітаризація, має зайти контингент», – сказала депутатка. Вона також нагадала про домовленість із Генеральним секретарем ООН про технічну оціночну місію щодо можливості реалізації питання миротворчого контингенту на окупованих територіях.