Маємо постійно тримати увагу Європи на війні Росії проти України – Олексій Гончаренко

Українська делегація буде й надалі продовжувати концентрувати увагу європейців на питання російської агресії проти нашої країни. Про це народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», член постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи Олексій Гончаренко сказав в ефірі телеканалу «Прямий», коментуючи засідання ПАРЄ, рід час якого його перервали через розгорнутий прострілений російськими окупантами державний прапор.

«Сьогодні в ПАРЄ розглядається доповідь «Стратегічні пріоритети Ради Європи». І так вийшло, що там є важливі теми – штучний інтелект, зміна клімату. Це все надзвичайно важливо. Але нема жодного слова про те, що одним із пріоритетів роботи Ради Європи є підтримка незалежності, цілісності країн-членів РЄ, зупинка агресії, мирне розв’язання війн. Тому що, на жаль, вони є. І Україна від цього сьогодні дуже потерпає. Я подав і відповідні правки до цієї доповіді, і виступав сьогодні в дебатах щодо цього», – розповів депутат. 

До того ж він зауважив, що вчора в ПАРЄ не захотіли як окрему тему розглядати ескалацію, яка відбувається на наших кордонах, натомість розглядається питання щодо ув’язнення російського опозиціонера Навального. 

«І все це разом склало враження, що нашим європейським колегам дуже часто хочеться заплющити очі і сказати, що ніякої війни немає і можемо жити нормально. Але, на жаль, війна є. І ми, українці, це знаємо краще за всіх, бо наших братів вбивають кожен день – 30 військових вбито з початку року», – підкреслив представник «Європейської Солідарності». 

«Я взяв із собою прапор України, який мені наші бійці передали з передової, прострілений, на жаль. Я цей прапор продемонстрував колегам як символ того, що відбувається сьогодні в Україні і що Україна воює не тільки за свою незалежність, але й за свободу усієї Європи», – пояснив Олексій Гончаренко. 

Він розповів, що Голова ПАРЄ вирішив, що це порушує правила асамблеї, і перервав виступ та не дав його завершити. За словами депутата, ймовірно цей інцидент буде розглянуто на регламентному комітеті. 

«Мені дуже прикро, бо очевидним було, що я хочу сказати, і очевидно, що про тему війни не можна мовчати», – прокоментував Олексій Гончаренко цю ситуацію.

«Я думаю, нам потрібно нагадати європейцям, що відбувається в Україні, що не можна бути осторонь. Що сама організація Ради Європи була створена у 1949 році як відповідь на Другу світову війну і щоб велика війна ніколи в Європі не повторилася. А ми стоїмо за крок від цього», – переконаний представник «Європейської Солідарності».  

Гончаренко також зауважив, що аналогічні виступи колег з Вірменії, коли вони демонстрували фото вбитих солдат, не переривалися головуючим.