Міжнародні партнери можуть допомогти Україні і розвідданими, і кібербезпекою, і сучасним озброєнням, але доля країни в наших руках – генерал Забродський

Не залишитись сам на сам з небезпечним противником – важливе державне завдання. Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність», генерал- лейтенант, Герой України Михайло Забродський на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, коментуючи можливості міжнародної партнерської підтримки України на тлі розгортання російських військ на кордонах.

«Це надання розвідувальних відомостей. В умовах обмежених можливостей вітчизняного розвідувального товариства оперативна допомога такого роду є критичною. Мова може вестись про застосування всіх без винятку, включно із надсучасними, способів і форм розвідки в інтересах застосування всіх складових сектору безпеки і оборони», – написав генерал-лейтенант.

При цьому він зауважив, що достатній досвід співпраці в цьому вже існує не перший рік і можна говорити про її якісне та масштабне нарощування.

«Заходи радіоелектронної боротьби і боротьби в кіберпросторі виведуть протиборство на рівень XXI сторіччя. До цього часу засоби РЕБ противника демонстрували свою ефективність лише в обмежених масштабах і проти недосконалих вітчизняних систем зв’язку і управління зброєю. Зазначена опція швидко продемонструє противнику чим український театр воєнних дій відрізняється від, наприклад, сирійського», – вважає депутат.

«Закриття повітряного простору дозволить в значній мірі вирівняти загальний баланс сил і засобів. Вирішення лише проблеми протиповітряного прикриття угрупувань наших військ одразу приведе до зміщення центру тяжіння всього конфлікту до дій сухопутних сил. І в цьому випадку ще невідомо як саме буде розвиватися «швидкоплинна наступальна операція» противника, навіть не зважаючи на його кількісну перевагу. А якщо до зазначеного додати розширення ударних можливостей, нехай і нечисельної, тактичної авіації ПС ЗСУ, то можна говорити й про імовірний зрив такої операції», – наголошує Забродський.

За його словами, надання систем високотехнологічної зброї, таких, наприклад, як ПТРК в необхідній кількості беззаперечно дозволить наростити спроможності військових частин і підрозділів ЗСУ і надати необхідний час для «набуття обертів» вітчизняному ВПК. «Наразі FGM-148 Javelin – це лише те, що «на слуху» і в центрі уваги. Крім того ще є безпілотники, системи артилерійської розвідки, засоби зв’язку і багато іншого», – додав він.

«Присутність бойових кораблів в Чорному морі є не лише демонстрацією прапора і підтримки України. Це питання збереження потенціальних можливостей по застосуванню ракетної зброї і запобігання діям Чорноморському флоту РФ. До слова, два есмінця КРЗ типу «А́рлі Берк» ВМС США, за оцінками фахівців, складають більше половини бойового потенціалу ЧР РФ. Для нас це – недопущення блокування наших чорноморських портів і висадки противником морських десантів», – сказав депутат.

Крім того, існує можливість оперативного логістичного забезпечення переміщення військ і ресурсів як до України, так і в межах нашої країни. «Вирішальне значення тут набувають можливості транспортної авіації і морського транспорту країн-партнерів. Вітчизняна військова і цивільна транспортна інфраструктура цілком дозволяє зазначене. Згадаємо й про можливість ресурсного забезпечення дій Збройних Сил України. Практично безмежні обсяги зовнішнього постачання, наприклад, продовольства і пального для ЗСУ, дозволять вести тривалу боротьбу із невизначеним (і далеко негарантованим!) для противника кінцевим результатом», – написав Забродський.

На його переконання, зовнішні поставки можуть значною мірою вирішити критичну для України проблему боєприпасів. «При певних умовах це може навіть порушити побудову стратегічного плану агресора, в якому питанням нашого ресурсного забезпечення відведена неабияка роль. Додаємо сприяння виконанню завдань медичного забезпечення для військових і цивільного населення України. Від направлення медичного обладнання і медикаментів до практичної допомоги в лікуванні поранених і хворих. Досвід відповідної ефективної співпраці вже був набутий нами в 2014-17 роках», – зауважив він.

Він зазначає, що цей перелік не можна вважати вичерпним. «Нагадаю, не намагався оцінити ймовірність і запропонувати механізми надання допомоги певного роду. Ми говорили лише про окремі потенційно існуючі можливості», – сказав генерал-лейтенант.

«Не залишитись сам на сам з небезпечнішим противником – важливе державне завдання. Але будемо пам’ятати: доля нашої країни перш за все в наших руках! Справа її захисту має бути перш за все нашою справою. Справою держави і всієї нації», – резюмував Забродський.