Київрада підтримала низку ініціатив Марини Порошенко щодо підтримки патронатних вихователів у столиці

Київська міська рада призначила додаткове забезпечення за утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у столиці.
З відповідною ініціативою виступила голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. Вона зазначила, що окрім допомоги від держави і «міська влада також має дбати про патронатних вихователів і забезпечити для них додаткову соціальну гарантію».

«Державою для патронатних вихователів встановлено розмір грошового забезпечення на рівні п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Відповідно, маємо низьку зацікавленість до надання послуг патронату. На жаль, з 2017 року, коли була впроваджена в Україні така форма виховання, у Києві створено тільки три патронатних сім’ї. Це жахлива ситуація, яку треба виправляти», – підкреслила лідерка фракції «Європейська Солідарність» в Київраді Марина Порошенко.

«З метою заохочення і стимулювання сімей Києва взяти під патронат до себе дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, планується щомісячне додаткове грошове забезпечення на рівні п’яти місячних прожиткових мінімумів патронатному вихователю з міського бюджету. Тобто тепер і місто, на додаток до держави, фінансово підтримуватиме патронатних вихователів», – зазначила Марина Порошенко.

Додаткове грошове забезпечення буде здійснюватися завдяки міській цільовій програмі «Турбота. Назустріч киянам» – уточнила Марина Порошенко.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я наголошує – за статистикою щороку в Києві з’являється до 95 дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Тому місто має приділити особливу увагу одній із форм сімейного виховання – патронатним сім’ям. Марина Порошенко запропонувала низку заходів, направлених на популяризацію цієї послуги.

«Йдеться про розміщення інформації та соціальної реклами щодо створення послуги патронату над дитиною, проведення публічних заходів, організацію круглих столів. Також необхідно поширювати інформацію про дітей, які потребують влаштування у патронатну сім’ю, в тому числі в медіа-ресурсах», – розповіла Марина Порошенко.

Окрім того, має бути організовано співробітництво з інститутами громадянського суспільства, міжнародними організаціями, іншими зацікавленими партнерами для реалізації заходів із популяризації послуги патронатного вихователя у місті Києві.

«Сьогодні є представники громадських організацій, з якими ми провели перемовини, і вони готові долучитися до реалізації проекту, без додаткового навантаження на місцевий бюджет. Такі заходи в інших містах України принесли свій позитивний результат і збільшення патронатних сімей», – зазначила Марина Порошенко.