«Євросолідарність» Києва ініціюватиме нараду в МОЗ щодо провальних темпів вакцинації в столиці

Фракція «Європейська Солідарність» в Київраді вимагає від відповідальних за вакцинацію чиновників КМДА виконати обіцянку про закупівлю Києвом щеплень від коронавірусу напряму у виробників. «Раніше нас переконували, що Київ може без жодних перешкод закуповувати вакцину від ковіду. Киянам обіцяли 1 мільйон препаратів. І сьогодні ми запитуємо – з ким ведуться перемовини, з ким досягнуто домовленості, коли почне надходити вакцина, закуплена за кошти міського бюджету?», – зазначає депутат «ЄС» у Київраді Леонід Ємець.

Він наголосив, що Київ виділив 140 мільйонів гривень для закупівлі вакцин ще на початку лютого. Однак, досі виконавчий орган не просунувся в цьому питанні.

«Наприкінці минулого року «Європейська Солідарність» допомогла із виділенням 140 млн грн на закупівлю вакцин від коронавірусу. Ми просували це рішення, акцентувати увагу на необхідності вакцинації серед киян, щоб містяни були готові до цього процесу. Щоб кияни, коли б надійшов обіцяний мільйон доз вакцин, могли отримати щеплення і подолати пандемію. Але час минає, а вакцин немає. Де анонсовані вакцини?» – запитує Леонід Ємець.

«Сьогодні нам говорять, що понад 46 тисяч киян отримали щеплення. Але в рамках 4-мільйонного міста, це не те, про що ми можемо говорити, як про захист киян. Ситуація страшна, тому що кожного дня люди, які могли б жити, втрачають життя. І в тому числі через те, що відсутні вакцини, які могли б стати порятунком», – наголошує Леонід Ємець.

В «Євросолідарності» дивуються – чому виконавчий орган говорить про перемовини, які ведуться, але при цьому не може назвати конкретних суб’єктів та виробників вакцин, з якими обговорюють можливість постачання.

«Де доказові факти того, що такі перемовини сьогодні взагалі проводяться? Куди ми зверталися як місто? Крім того, ми не бачимо стратегії та чіткого плану. Немає відповіді коли кияни отримають колективний імунітет, коли буде завершена вакцинація в столиці. Першочергово – медичного персоналу, військових резервістів та освітян. Ми вимагаємо, аби профільний заступник КМДА надала всю відповідну інформацію для фракцій Київради», – наголосив депутат «Європейської Солідарності» в Київраді Вадим Сторожук.

Він також підкреслив, що «Європейська Солідарність» ініціюватиме нараду в очільника МОЗу Степанова щодо провальних темпів вакцинації в столиці.